Kamienie naturalne a ciała niebieskie
Kamienie naturalne i ciała niebieskie

Czy zastanawiała(e)ś się kiedyś nad energią łączącą kamienie naturalne i ciała niebieskie? Czy wiesz, że pomiędzy planetami i kamieniami naturalnymi istnieje nierozerwalna więź – wibracje, które mogą rezonować w naszej codzienności, pomagając nam w osiąganiu wewnętrznej harmonii i zrozumienia siebie. Każdy kamień naturalny nosi w sobie cząstkę kosmicznego dziedzictwa, będąc mostem pomiędzy ludźmi, a niebem. Jak zapewne wiesz - minerały to nie tylko piękne ozdoby, ale również narzędzia transformacji i duchowego wsparcia. W dzisiejszym wpisie przybliżę Ci zależności pomiędzy ciałami niebieskimi naszego Układu Słonecznego, a kamieniami naturalnymi, które znajdziesz w moim sklepie.

Słońce – centrum naszego układu słonecznego, źródło życia, energii i witalności. W astrologii Słońce reprezentuje naszą tożsamość, ego, wolę i życiową energię. Jego światło jest symbolem naszego wewnętrznego blasku i poczucia własnej wartości. Osoby silnie powiązane z energią Słońca, charakteryzują się charyzmą, pewnością siebie, kreatywnością i zdolnością do przewodzenia. Słońce wspiera w dążeniu do bycia najlepszą wersją siebie, do wyznaczania własnych granic, stawiania na swoim, osiąganiu sukcesu i pełnym realizowaniu swojego potencjału.

Kamieniami rezonującymi z energią Słońca są: cytryn, kryształ górski, rubin, kamień słoneczny, topaz złocisty oraz bursztyn.

Żywioły Słońca: Ogień

Księżyc – najbliższe Ziemi ciało niebieskie, od wieków fascynuje i inspiruje ludzkość swoją tajemniczością i zmiennością. Jego srebrzyste światło odbijające się w nocy symbolizuje intuicję, emocje i cykliczne przemiany. Księżyc jest opiekunem snów, podświadomości i wewnętrznego świata duszy. Reprezentuje naszą zdolność do kochania i bycia kochanym, naszą wrażliwość i opiekuńczość. Jest symbolem naszych emocji, potrzeb, instynktów i wewnętrznego dziecka. Osoby rezonujące energetycznie z Księżycem są empatyczne, wrażliwe na potrzeby innych oraz głęboko związane z rodziną i domem. Księżycowa energia pomaga w pielęgnowaniu relacji międzyludzkich, zrozumieniu i zaakceptowaniu własnych emocji oraz w tworzeniu bezpiecznej przestrzeni dla siebie i innych.

Kamieniami silnie związanymi z energią Księżyca są: agat, perła, kamień księżycowy, selenit

Żywioły Księżyca: Woda

Merkury – najbliższa Słońcu planeta. W astrologii jest symbolem intelektu, zdolności komunikacyjnych, logiki i zręczności. Energia Merkurego jest nieustannie w ruchu, wnosząc do naszego życia dynamizm i wszechstronność działania. Osoby będące pod silnym działaniem Merkurego, cechują się wyjątkową elokwencją, zdolnością do szybkiego przyswajania wiedzy, nauki języków obcych oraz umiejętnością adaptacji do nowych sytuacji. Merkury swoją energią wspiera komunikację, na każdym jej poziomie. Umacnia także to w jaki sposób myślimy, tworzymy i dzielimy się swoimi pomysłami z innymi. Merkury poprawia umysłową jasność i elastyczność.

Kamienie, które korespondują z energią Merkurego to:  szmaragd, jadeit zielony, turmalin zielony, peridot, malachit, chryzokola, turkus, chryzopraz, agat niebieski

Żywioły Merkurego: Powietrze

Wenus – planeta miłości, piękna i harmonii. Energia rozpieszczania zmysłów sztuką, tańcem, muzyką i literaturą, skłaniająca do celebrowania życia wszechogarniającym pięknem. Wenus w astrologii symbolizuje miłość, związki, harmonię, estetykę i zmysłowość. Ludzie odczuwający silnie energię Wenus potrafią tworzyć niezwykłe, pełne harmonii relacje. Charakteryzują się wyjątkowym talentem artystycznym, niezwykłą wrażliwością i poczuciem piękna. Wenus rozprzestrzenia niezwykłą moc wspierającą w poszukiwaniu miłości, rozwijania poczucia własnej wartości oraz wzmacniania kreatywności i zmysłowości.

Kamieniami rezonującymi z energią Wenus są: kwarc różowy, topaz biały, turmalin różowy, kunzyt, diamenty, szmaragd, turkus

Żywioły Wenus: Ziemia, Woda

Mars – ognista planeta wojowników. Symbolizuje wytrzymałość fizyczną, odwagę, determinację, motywację, namiętność i siłę seksualną. Jego dynamiczna energia inspiruje do działania, do walki o własne cele, w zgodzie z wewnętrznymi przekonaniami. Osoby pod wpływem Marsa są niezależne, dynamiczne, mają zdolność do podejmowania szybkich, zdecydowanych działań. Nie boją się stawiać czoła nowym wyzwaniom, podchodzą do realizacji działań z determinacją. Energia Marsa pomaga realizować marzenia, wzmacniając siłę woli, ucząc jak radzić sobie z trudnościami. Otoczy niezależnością, asertywnością i siłą woli.

Kamienie w energii Marsa to: karneol, jaspis czerwony, koral, heliotrop, hematyt, granat

Żywioły Marsa: Ogień

Jowisz – największa planeta Układu Słonecznego. Symbol ekspansji, mądrości i obfitości. W astrologii kojarzony z rozwojem duchowym, wzmacnianiem intuicji, przyciąganiem szczęścia i dobrobytu oraz pomyślności i optymizmu. Osoby powiązane z energią Jowisza charakteryzują się głęboką duchowością, dużym optymizmem oraz zdolnością do przyciągania światła do swojego życia. Jowisz pomoże odnaleźć wewnętrzną mądrość i duchową obfitość. Pozwoli odrzucić stare, niesłużące wzorce zachowań. Nauczy hojności i sprawiedliwości.

Kamienie silnie związane z energią Jowisza to: lapis lazuli, ametyst, topaz biały, cytryn

Żywioły Jowisza: Powietrze, Ogień

Saturn – planeta głęboko transformującej energii. Symbol mądrości zdobytej przez doświadczenie. Energia wspierająca w budowaniu wewnętrznej siły, cierpliwości i dyscypliny. Strażnik, przypominający o obecnych i przeszłych doświadczeniach karmicznych. Osoby pod wpływem Saturna charakteryzują się dużą wytrwałością, pokorą, stabilnością, szacunkiem do ciężkiej pracy i zrozumieniem życiowych lekcji. Energia Saturna jest wymagająca, uczy poprzez wyzwania i ograniczenia, budując tym samym wewnętrzną siłę, stabilność i odpowiedzialność.

Kamienie w energii Saturna to: onyks, hematyt, obsydian, granat, turmalin czarny, szafir

Żywioły Saturna: Ziemia

Uran - planeta innowacji, wolności i przebudzenia. W artrologii symbol rewolucyjnych zmian i ekscentrycznych, nowoczesnych idei. Jego energia jest elektryzująca, nieprzewidywalna, kreatywna, otwierająca umysł i ciało na nowe możliwości. Inspiruje do poszukiwania wolności i prawdy. Osoby związane z energią Uranu cechują się niezależnością, oryginalnością, zdolnością do wykraczania poza schematy w myśleniu i działaniu. Uran zainspiruje do kreatywnego przebudzenia, do eksperymentowania z nowymi pomysłami, stawiania czoła nietypowym wyzwaniom, w poczuciu niezależności i absolutnej wolności.

Kamienie, które korespondują z energią Uranu to: amazonit, akwamaryn, celestyn, labradoryt

Żywioły Uranu: Powietrze

Neptun – planeta intuicji, marzeń i duchowego wglądu. Związana z mistycyzmem i wyższymi stanami świadomości. Jego energia inspiruje do zrozumienia duchowych prawd, poszukiwania wewnętrznej harmonii oraz otwarcia się na subtelne wibracje wszechświata. Osoby pod wpływem Neptuna charakteryzują się głęboką wrażliwością, zdolnością do jasnowidzenia i pragnieniem duchowego rozwoju. Neptun pomoże rozwinąć zdolności intuicyjne, wniesie do życia spokój, zrozumienie i prawdę. Będzie sprzyjał wejściu w głęboką medytację.

Kamienie w energii Neptuna to: ametyst, fluoryt, szafir, jadeit, agat zielony, turkus, larimar, akwamaryn

Żywioły Neptuna: Woda

Pluton – planeta subtelnej, a zarazem potężnej energii odnowy, odrodzenia i transformacji. Energia Plutonu zachęca do pozbywania się „starego” i ustępowania miejscu „nowemu”. Osoby rezonujące energetycznie z Plutonem mają zdolność do introspekcji, świetnie radzą sobie z odkrywaniem niewygodnych prawd o sobie. Potrafią szybko regenerować się po ciężkich doświadczeniach. Ekstremalnie trudne sytuacje przekuwają w wewnętrzną moc i siłę. Energia Plutonu wesprze pracujące w Tobie procesy transformacji. Zapewni ochronę, doda pewności siebie, obudzi Twojego wewnętrznego wojownika.

Kamienie energetycznie związane z Plutonem: obsydian, kwarc dymny, rubin, agat niebieski, granat, turmalin czarny

Żywioły Plutonu: Ogień

 

Jeśli chcesz zaczerpnąć więcej informacji na temat innych podziałów kamieni naturalnych, zajrzyj do moich wpisów blogowych:

- kamienie naturalne a numerologia

- kamienie ochronne

- kamienie czakralne

- kamienie naturalne a znaki zodiaku

 

Dzięki, że wpadła(e)ś! Serdeczności! Aga, www.magneska.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium