Chryzokola

Spokój  ★  Intuicja  ★  Cierpliwość   ★  Opieka  ★  Bezwarunkowa miłośćChryzokola to przepiękny kamień naturalny o barwie niebieskiej do niemal zielonej. Swoją barwę zawdzięcza miedzi, jej uwodnionej formie krzemianu. Chryzokoli niemal zawsze towarzyszy malachit, tworząc w jej strukturze intensywnie zielone przerosty. W naturze chryzokola występuje w formie naciekowej (stalaktytowej) lub jako drobnoziarniste powłoki znajdowane w złożach miedzi. Chryzokolę wydobywa się na terenie Rosji, USA i Izraela.

W praktykach uzdrowicielskich chryzokolę łączy się z czakrą serca i czakrą gardła. Przypisuje się jej pomaganie w wyrażaniu czystych, sercowych uczuć i pragnień. Wyjątkowy odcień chryzokoli przypomina barwę Ziemi widzianej z kosmosu, noszenie kamienia pomaga w utworzeniu silnej więzi z naszą planetą – matką, która daje swoim dzieciom wszystko, czego potrzebują.

Chryzokola uspokaja, zwiększa zdolność kochania, budzi bezwarunkową miłość własną. Daje radość, poprawia samopoczucie. Wspiera zdrowy rozwój dzieci w łonie Mamy – jest kamieniem szczególnie polecanym kobietom w ciąży. Łagodzi napięcia, stres, przynosi równowagę uczuciową. Osobom racjonalnym i powściągliwym daje miejsce na wyrażanie uczuć. Osobom o emocjonalnych duszach, daje ukojenie i spokój. Korzystnie wpływa na kreatywność.

Fizycznie chryzokola wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego – uspokaja żołądek i jelita, stymuluje odtruwanie organizmu. Wspiera prawidłowe wchłanianie składników pokarmowych.Zodiak: Wodnik, Byk, Strzelec

Numerologia: 5

Czakra: serce, gardło

Żywioł: woda

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć