Chryzokola

Spokój  ★  Intuicja  ★  Cierpliwość  ★  Opieka  ★  Bezwarunkowa miłość

Chryzokola to przepiękny kamień naturalny o barwie niebieskiej do niemal zielonej. Swoje ubarwienie zawdzięcza miedzi, jej uwodnionej formie krzemianu. Chryzokoli niemal zawsze towarzyszy malachit, tworząc w jej strukturze intensywnie zielone przerosty, inkluzje w kolorze brunatnym, to wspomniana wcześniej miedź w formie naciekowych żył.

Chryzokola – kamień komunikacji

W praktykach uzdrowicielskich chryzokolę łączy się z czakrą serca i czakrą gardła. Kamień wspomaga komunikację na każdym poziomie – cielesnym, emocjonalnym i duchowym, w tym również komunikację własną, dla lepszego zrozumienia indywidualnych potrzeb i pragnień.

Chryzokola uspokaja, zwiększa zdolność kochania, budzi bezwarunkową miłość własną. Daje radość, poprawia samopoczucie. Wspiera zdrowy rozwój dzieci w łonie Mamy – jest kamieniem szczególnie polecanym kobietom w ciąży. Łagodzi napięcia, stres, przynosi równowagę uczuciową.

Więcej informacji na temat właściwości chryzokoli znajdziesz na dole strony, pod listą produktów. 

Zodiak: Wodnik, Byk, Strzelec
Numerologia: 5
Czakra: serce, gardło
Żywioł: woda

Treści w moim sklepie tworzę na podstawie literatury mineralogicznej, w oparciu o własną interpretację.
Kopiowanie tworzonych przeze mnie tekstów jest traktowane jako naruszenie praw autorskich.

W naturze chryzokola występuje w formie naciekowej (stalaktytowej) lub jako drobnoziarniste powłoki znajdowane w złożach miedzi. Występuje przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych Ameryki i Zairze.

Wyjątkowy odcień chryzokoli przypomina barwę Ziemi widzianej z kosmosu. Noszenie kamienia pomaga w utworzeniu silnej więzi z naszą planetą – matką, która daje swoim dzieciom wszystko, czego potrzebują.

Biżuteria z chryzokoli – emocjonalne wsparcie na każdy dzień

Chryzokoli przypisuje się ułatwianie komunikacji, w tym pomaganie w wyrażaniu czystych, sercowych uczuć i pragnień oraz zrównoważenie zdolności komunikacyjnych wedle indywidualnych potrzeb. Osobom racjonalnym i powściągliwym daje miejsce na wyrażanie uczuć. Osobom o emocjonalnych duszach, daje ukojenie i spokój. Korzystnie wpływa na kreatywność. Silnie koi, przeciwdziała nadmiernej drażliwości i dokładności.

Fizycznie chryzokola wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego – uspokaja żołądek i jelita, stymuluje odtruwanie organizmu. Wspiera prawidłowe wchłanianie składników pokarmowych. Jest kamieniem silnie związanym z kobiecością i jej wszelkimi aspektami – łagodzi bóle menstruacyjne, wzmacnia układ kostny, pomaga w trakcie silnych wahań nastroju w trakcie menopauzy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium