Larvikit

Ochrona  ★  Uziemienie  ★  Spokój  ★  Intuicja  ★  Medytacja

Larvikit to przepiękny kamień o szarej barwie, którego nazwa pochodzi od miejscowości i fiordu Larvik w Norwegii. W miejscowości tej wiele fasad budynków pokrytych jest ogromnymi płytami larvikitu, który potocznie przez lokalną społeczność nazywany jest niebieskim, perłowym granitem. Larvikit jest połączeniem skały magmowej z kryształami skalenia. Naprzemiennie ułożone warstwy plagioklazy i skalenia alkalicznego tworzą na powierzchni larvikitu efekt labradoryzacji (labradorescencji), stąd larvikit często jest mylony z labradorytem lub nazywany jest czarnym kamieniem księżycowym.

Larvikit jest kamieniem łączącym się z czakrą korony i czakrą podstawy. Wspaniale uziemia. Jest silnym kamieniem ochronnym, odpycha negatywne energie. Pobudza kreatywność, intelekt i intuicję. Jest pomocny w przyswajaniu wiedzy, polecany szczególnie osobom uczącym się. Pozwala spojrzeć na siebie z dystansu. Pomocny we wchodzeniu w głęboką medytację, wzmacnia zdolności psychiczne. Larvikit nauczy Cię cierpliwości, będzie wspierał Cię w osiąganiu zamierzonych celów. Wyciszy Cię, będzie koił nerwy.

Fizycznie larvikit polecany jest przy problemach skórnych. Wspomaga regenerację tkanek, przyspiesza metabolizm, detoksykuje organizm. 

Zodiak: Wodnik, Lew, Skorpion, Strzelec
Numerologia: 8
Czakra: podstawa, korona
Żywioł: woda

Treści w moim sklepie tworzę na podstawie literatury mineralogicznej, w oparciu o własną interpretację.
Kopiowanie tworzonych przeze mnie tekstów jest traktowane jako naruszenie praw autorskich.

Simple bransoletka larvikit Simple bransoletka larvikit
Producent: Magneska
Cena:

99,90 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium