Fluoryt

Kreatywność  ★  Spokój  ★  Świadomość  ★  Ochrona  ★  Intelekt

Fluoryt jest minerałem występującym w bardzo dużym spektrum barw i odcieni, w tym w kolorze fioletowym, niebieskim, różowym, żółtym i zielonym. Jednym z najbardziej znanych fluorytów jest jednak fluoryt tęczowy, łączący w sobie wszystkie wymienione barwy, tworząc wielokolorową, pasiatą strukturę.

Fluoryt tęczowy – kamień pięciu czakr 

Fluoryt tęczowy jest niezwykłym minerałem, bowiem łączy się z pięcioma czakrami - czakrą splotu słonecznego, serca, gardła, trzeciego oka i korony. Ułatwia przepływ energii między czakrami i będzie wspierał Cię na wszystkich poziomach działania tych czakr.  

Fluoryt tęczowy jest kamieniem wspierającym wszelkie prace umysłowe. Silnie stymuluje mózg, pobudzając intelekt, komunikację i kreatywność. Przyspiesza procesy myślowe, poprawia pamięć. Wprowadzi do Twojego życia spokój, koncentrację, zdolność organizacji i zdolność do uczenia się. Wspaniale zagłuszy wszelkie intensywne bodźce z zewnątrz. Pomoże znaleźć własny rytm życia i pracy.

Zodiak: Wodnik, Koziorożec, Ryby 
Numerologia: 2, 5, 7, 9
Czakra: splot słoneczny, serce, gardło, trzecie oko, korona
Żywioł: powietrze, woda 

Więcej informacji na temat właściwości fluorytu oraz jego poszczególnych odmian znajdziesz na dole strony, pod listą produktów.

Treści w moim sklepie tworzę na podstawie literatury mineralogicznej, w oparciu o własną interpretację.
Kopiowanie tworzonych przeze mnie tekstów jest traktowane jako naruszenie praw autorskich.

Naszyjnik choker unikat akwamaryn, fluoryt tęczowy, jadeit i hematyt Naszyjnik choker unikat akwamaryn, fluoryt tęczowy, jadeit i hematyt
Producent: Magneska
Cena:

199,90 zł

Cena regularna: 249,90 zł

Najniższa cena: 249,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Naszyjnik choker unikat fluoryt tęczowy i hematyt Naszyjnik choker unikat fluoryt tęczowy i hematyt
Producent: Magneska
Cena:

179,90 zł

Cena regularna: 249,90 zł

Najniższa cena: 249,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Fluoryty występują głównie na terenie Brazylii, Australii, Kanady, Chin, Niemiec, USA i Meksyku. Fluoryt jest stosunkowo miękkim minerałem, więc należy przechowywać go osobno, z dala od innych kamieni, aby nie dopuścić do jego zarysowania.

Fluoryt tęczowy zrównoważy Twoje energie ciała, ducha i umysłu. Oczyści i ustabilizuje aurę. Pochłonie złe energie, zneutralizuje stres. Noś go do pracy w formie biżuterii lub trzymaj na biurku. Numerologicznie fluoryt tęczowy przypisywany jest wibracji 7. Dla wzmocnienia działania fluorytu, dobrze stosować go wraz z kryształem górskim lub ametystem.

Wyjątkowe właściwości różnych odmian fluorytu

Fluoryt fioletowy pomaga uwalniać się od złych wpływów, wspomaga równowagę duchową. Wprowadza do życia spokój i harmonię. Pomaga w wyzbywaniu się nałogów. Łączy intuicję z racjonalnością. Uczy przenikliwego wsłuchiwania się w wypowiadane przez innych słowa.
Czakra: trzecie oko, korona. Numerologia: 5

Fluoryt niebieski wspiera pojmowanie, poprawia pamięć. Uspokaja emocje, stymuluje komunikację. Uczy asertywności i stawiania na swoim. Pomaga w radzeniu sobie ze złożonymi problemami. Poszerza świadomość, rozwijając ją na poziomie duchowym, mentalnym i psychicznym.
Czakra: gardło, trzecie oko. Numerologia: 2

Fluoryt zielony, fluoryt różowy usuwa negatywną energię z otoczenia. Przynosi oczyszczenie i równowagę, harmonizuje wszystkie czakry. Pomaga rozliczyć się z przeszłością, uwalnia od traum, nałogów i wszystkiego, co szkodliwe dla serca, duszy i ciała. Daje siłę i odwagę w wyrażaniu głęboko skrywanych uczuć i prawd.
Czakra: serce. Numerologia: 2

Fluoryt żółty współpracując z czakrą splotu słonecznego, daje możliwość urzeczywistniania marzeń i pragnień poprzez intencję i działanie. Zwiększa kreatywność, wspomaga pracę w grupie oraz podejmowanie decyzji dla wspólnego dobra.
Czakra: splot słoneczny. Numerologia: 9

Fizycznie fluoryt tęczowy wspomaga leczenie dolegliwości związanych miejscowo z gardłem, tarczycą, nosem, uszami i oczami. Poprawia odporność, wspomaga utrzymanie ogólnego dobrego stanu zdrowia. Stymuluje potrzebę podejmowania aktywności fizycznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium