Fluoryt

Kreatywność  ★  Spokój  ★  Świadomość  ★  Ochrona  ★  IntelektFluoryt jest bardzo popularnym minerałem, występującym głównie na terenie Brazylii, Australii, Kanady, Chin, Niemiec, USA i Meksyku. Fluoryt występuje w bardzo dużym spektrum barw i odcieni, w tym w kolorze fioletowym, niebieskim, różowym, żółtym i zielonym. Jednym z najbardziej znanych fluorytów jest jednak fluoryt tęczowy, łączący w sobie wszystkie wymienione barwy, tworząc wielokolorową, pasiatą strukturę. Fluoryt jest stosunkowo miękkim minerałem, więc należy przechowywać go osobno, z dala od innych kamieni, aby nie dopuścić do jego zarysowania.

Fluoryt tęczowy jest kamieniem wspierającym wszelkie prace umysłowe. Wprowadzi do Twojego życia spokój, koncentrację, kreatywność, zdolność organizacji i zdolność do uczenia się. Wspaniale zagłuszy wszelkie intensywne bodźce z zewnątrz. Pomoże znaleźć własny rytm życia i pracy. Zrównoważy Twoje energie ciała, ducha i umysłu. Oczyści i ustabilizuje aurę. Pochłonie złe energie, zneutralizuje stres. Noś go do pracy w formie biżuterii lub trzymaj na biurku. Fluoryt tęczowy łączy się z czterema czakrami - czakrą serca, gardła, trzeciego oka i korony, ułatwia przepływ energii między nimi i będzie wspierał Cię na wszystkich poziomach działania tych czakr. Dla wzmocnienia działania fluorytu, dobrze stosować go wraz z kryształem górskim lub ametystem. Numerologicznie fluoryt tęczowy przypisywany jest wibracji 7.


Fizycznie fluoryt tęczowy wspomaga leczenie dolegliwości związanych miejscowo z gardłem, tarczycą, nosem, uszami i oczami. Poprawia odporność, wspomaga utrzymanie ogólnego dobrego stanu zdrowia. Ponadto:


Fluoryt fioletowy
pomaga uwalniać się od złych wpływów, wspomaga równowagę duchową. Łączy intuicję z racjonalnością.
Czakra: Trzecie oko. Numerologia: 5

Fluoryt niebieski wspiera pojmowanie, poprawia pamięć. Uspokaja emocje, stymuluje komunikację. Czakra: gardło. Numerologia: 2

Fluoryt żółty zwiększa kreatywność, wspomaga pracę i podejmowanie decyzji w grupie. Czakra: splot słoneczny. Numerologia: 9

Fluoryt zielony wzmacnia uczucia, harmonizuje wszystkie czakry. Czakra: serce. Numerologia: 2

Zodiak: Wodnik, Koziorożec, Ryby 

Żywioł: powietrze, woda

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć