Agat

Ochrona  ★  Odwaga i siła  ★  Dostatek  ★  Szczodrość  ★  Akceptacja

Agat jest jednym z najbardziej popularnych kamieni stosowanych w biżuterii. Charakteryzuje się ogromnym spektrum barw, dzięki domieszkom innych minerałów, m.in hematytu, chlorytu czy tlenków manganu. W zależności od rysunku agatu wyróżnia się poszczególne odmiany: agat mszysty, pasiasty, koronkowy, gwiaździsty, koncentryczny, warstwowy czy krajobrazowy. Agaty występują na całym świecie, także w Polsce. Rodzime agaty spotkamy głównie na Dolnym Śląsku i Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej.

Biżuteria z agatem - kamieniem dostatku i bezpieczeństwa

Agaty, w zależności od odmiany, charakteryzują się różnymi właściwościami. Wszystkie agaty mają jednak wspólny mianownik - przynoszą nam emocjonalne bezpieczeństwo i ochronę. Dodają pewności siebie, uczą niezależności od innych osób. Działają jak tarcza przed negatywnymi wibracjami. Wydobywają z nas talenty. Mają korzystny wpływ na równowagę energii seksualnej. Pomagają odnieść sukces i w zdrowy sposób osiągnąć dostatek i bogactwo. 

Zodiak: Ryby, Byk, Bliźnięta, Skorpion
Numerologia: 7
Czakra: różnie, w zależności od odmiany
Żywioł: ziemia

Więcej informacji na temat właściwości poszczególnych odmian agatów znajdziesz na dole strony, pod listą produktów.

Treści w moim sklepie tworzę na podstawie literatury mineralogicznej, w oparciu o własną interpretację.Kopiowanie tworzonych przeze mnie tekstów jest traktowane jako naruszenie praw autorskich.

  • nowość
  • nowość
Naszyjnik unikat pomarańczowy agat serce na łańcuszku stal chirurgiczna Naszyjnik unikat pomarańczowy agat serce na łańcuszku stal chirurgiczna
Producent: Magneska
Cena:

79,90 zł

Cena regularna: 119,90 zł

Najniższa cena: 119,90 zł
  • promocja

Fizycznie agaty korzystnie wpływają na leczenie licznych dysfunkcji organizmu, w tym zaburzeń działania układu limfatycznego i chorób żołądka i jelit. Ponadto:

Agat biały to kamień czystej harmonii i ochrony. Jego delikatny kolor oplata duszę w miękkość i spokój, przynosząc wewnętrzną równowagę. To talizman stabilności emocjonalnej i oczyszczającej energii. Pozwól białemu agatowi być Twoim towarzyszem w drodze do wewnętrznego spokoju i piękna. Jeśli niedługo zostaniesz Mamą, biały agat będzie wspierał zdrowy rozwój maluszka pod Twoim sercem.
Czakra: korona. Numerologia: 9

Agat blue lace (niebieski agat koronkowy) - kamień nieba i delikatności. Jego subtelna niebieska barwa, przeplatana delikatnymi, pasiastymi wzorami, otula duszę w błogość i spokój. To kamień mądrości i komunikacji, który otwiera serce na prawdę i uczucia. Pozwól, aby niebieski agat koronkowy towarzyszył Ci w podróży do głębin własnej harmonii i piękna.
Czakra: gardło. Numerologia: 5

Agat botswana - kamień spokoju i harmonii. Jego piękne pasma szarości, delikatnie rozjaśnione różem i beżami, rozświetlają duszę i umysł. Agat botswana to amulet pobudzający intuicję, kreatywność i fantazję, pomagający w wyrażaniu uczuć i odnalezieniu odpowiedniego rytmu życia. Wspiera leczenie chorób skóry.
Czakra: sakralna. Numerologia: 3

Agat czarny (również w odmianie pasiastej) - ochronny talizman odwagi i stabilności emocjonalnej. To Twój kamień węgielny, wspierający w trudnych chwilach i prowadzący ku światłu. Czarny agat pochłania negatywną energię z otoczenia i wzmacnia wewnętrzną moc. Pozwól mu być Twoim wsparciem na drodze do sukcesu i równowagi.
Czakra: podstawa. Numerologia: 7

Agat dendrytowy (drzewny) - kamień harmonii z naturą i wewnętrznego rozwoju. Jego piękne wzory przypominające korzenie roślin, budzą w nas spokój i siłę. To kamień, który inspiruje do odkrywania własnego potencjału i rozwijania się duchowo. Agat dendrytowy wzmacnia więź z naturą i pomaga odnaleźć równowagę w życiu. Może być Twoim przewodnikiem w podróży ku harmonii, rozwojowi i odkrywaniu piękna świata. Polecany ogrodnikom i florystom.
Czakra: serce. Numerologia: 3

Agat mszysty - kamień równowagi i obfitości. Jego zielone inkluzje oplatają duszę w spokój i dobrobyt. To talizman szczęścia i harmonii w relacjach. Agat mszysty otwiera serce na przyjmowanie miłości, wsparcia i dobroci. Oczyszcza umysł z negatywnych myśli, dodając odwagi i pewności siebie. Łagodzi napięcia i stres. Pomaga walczyć z nałogami. Uwalnia od głęboko skrywanych lęków i obsesji.
Czakra: serce. Numerologia: 1

Agat ognisty - kamień pasji i życiowej energii. To katalizator kreatywności i motywacji, który rozpala serce do działania. Agat ognisty pobudza zmysły i przynosi wewnętrzną siłę. Oczyszcza umysł z blokad i otwiera drogę do nowych możliwości, inspiruje i pobudza do działania. Przynosi radość, ekstrawagancję i ogólne zadowolenie z życia.
Czakra: sakralna, splot słoneczny. Numerologia: 7

Agat różowy - kamień miłości i harmonii. Jego barwa, nasycona ciepłem, otula duszę w czułość i spokój. Wzmacnia więzi emocjonalne i przynosi wewnętrzny pokój. Agat różowy pobudza empatię i akceptację, budząc miłość własną. Oczyszcza umysł z negatywnych myśli, dodając pewności siebie i ufności. Pomaga odnaleźć równowagę w życiu. Pomocny w odtruwaniu organizmu.
Czakra: serce. Numerologia: 7

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium