Agat

Ochrona  ★  Odwaga i siła  ★  Dostatek  ★  Szczodrość  ★  Akceptacja

Agat jest jednym z najbardziej popularnych kamieni stosowanych w biżuterii. Charakteryzuje się ogromnym spektrum barw, dzięki domieszkom innych minerałów, m.in hematytu, chlorytu czy tlenków manganu. W zależności od rysunku agatu wyróżnia się poszczególne odmiany: agat mszysty, pasiasty, koronkowy, gwiaździsty, koncentryczny, warstwowy czy krajobrazowy. Agaty występują na całym świecie, także w Polsce. Rodzime agaty spotkamy głównie na Dolnym Śląsku i Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej.

Biżuteria z agatem - kamieniem dostatku i bezpieczeństwa

Agaty, w zależności od odmiany, charakteryzują się różnymi właściwościami. Wszystkie agaty mają jednak wspólny mianownik - przynoszą nam emocjonalne bezpieczeństwo i ochronę. Dodają pewności siebie, uczą niezależności od innych osób. Działają jak tarcza przed negatywnymi wibracjami. Wydobywają z nas talenty. Mają korzystny wpływ na równowagę energii seksualnej. Pomagają odnieść sukces i w zdrowy sposób osiągnąć dostatek i bogactwo. 

Zodiak: Ryby, Byk, Bliźnięta, Skorpion
Numerologia: 7
Czakra: różnie, w zależności od odmiany
Żywioł: ziemia

Więcej informacji na temat właściwości poszczególnych odmian agatów znajdziesz na dole strony, pod listą produktów.

Treści w moim sklepie tworzę na podstawie literatury mineralogicznej, w oparciu o własną interpretację.Kopiowanie tworzonych przeze mnie tekstów jest traktowane jako naruszenie praw autorskich.

Fizycznie agaty korzystnie wpływają na leczenie licznych dysfunkcji organizmu, w tym zaburzeń działania układu limfatycznego i chorób żołądka i jelit. Ponadto:

Agat biały daje spokój i równowagę w życiu. Uczy cierpliwości i zrozumienia. Przynosi dobre samopoczucie, przeciwdziała agresji. Wspiera kobiety w ciąży.
Czakra: korona. Numerologia: 9

Agat blue lace (niebieski agat koronkowy) przynosi radość, harmonię, nadzieję i pozytywne myślenie. Daje poczucie ciszy i spokoju. Pomaga w wyrażaniu myśli i uczuć.
Czakra: gardło. Numerologia: 5

Agat botswana pobudza intuicję, kreatywność i fantazję. Pomaga w wyrażaniu uczuć i odnalezieniu odpowiedniego rytmu życia. Wspiera leczenie chorób skóry.
Czakra: sakralna. Numerologia: 3

Agat czarny (również w odmianie pasiastej) jest silnym kamieniem ochronnym, odpierającym ataki wampirów energetycznych. Wspaniale uziemia.
Czakra: podstawa. Numerologia: 7

Agat dendrytowy (drzewny) uspokaja, pomaga dostrzegać piękno świata. Leczy traumy, duchowe obciążenia i psychiczne rany. Przynosi równowagę duszy i ciała. Polecany ogrodnikom i florystom.
Czakra: serce. Numerologia: 3

Agat mszysty łagodzi agresję i wściekłość. Łagodzi napięcia i stres. Pomaga walczyć z nałogami. Uwalnia od głęboko skrywanych lęków i obsesji.
Czakra: serce. Numerologia: 1

Agat ognisty inspiruje i pobudza do działania. Przynosi radość, ekstrawagancję i ogólne zadowolenie z życia.
Czakra: sakralna, splot słoneczny. Numerologia: 7

Agat różowy przynosi miłość, pobudza kobiecość. Pomaga odnaleźć równowagę w życiu. Pomocny w odtruwaniu organizmu.
Czakra: serce. Numerologia: 7

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium