j Właściwości agatu - kamienia bogactwa i dostatku - sklep internetowy Magneska

Agat

Ochrona  ★  Odwaga i siła  ★  Dostatek  ★  Szczodrość  ★  AkceptacjaAgat jest jednym z najbardziej popularnych kamieni stosowanych w biżuterii. Charakteryzuje się ogromnym spektrum barw, dzięki domieszkom innych minerałów, m.in hematytu, chlorytu czy tlenków manganu. W zależności od rysunku agatu wyróżnia się poszczególne odmiany: agat mszysty, ruinowy, oczkowy, gwiaździsty, koncentryczny, warstwowy czy krajobrazowy. Agaty występują na całym świecie, także w Polsce. Rodzime agaty spotkamy głównie na Dolnym Śląsku i Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej.Agaty, w zależności od odmiany, charakteryzują się różnymi właściwościami fizycznymi i magicznymi. Agaty przynoszą nam emocjonalne bezpieczeństwo i ochronę. Dodają pewności siebie, uczą niezależności od innych osób. Działają jak tarcza przed negatywnymi wibracjami. Wydobywają z nas talenty. Mają korzystny wpływ na równowagę energii seksualnej. Pomagają odnieść sukces i w zdrowy sposób osiągnąć dostatek i bogactwo. 

Fizycznie agaty korzystnie wpływają na leczenie licznych dysfunkcji organizmu, w tym zaburzeń działania układu limfatycznego i chorób żołądka i jelit. Ponadto:

Agat biały daje spokój i równowagę w życiu. Uczy cierpliwości i zrozumienia. Przynosi dobre samopoczucie, przeciwdziała agresji.
Wspiera kobiety w ciąży. Numerologia: 9

Agat blue lace (niebieski agat koronkowy) przynosi radość, harmonię, nadzieję i pozytywne myślenie. Daje poczucie ciszy i spokoju.
Pomaga w wyrażaniu myśli i uczuć. Numerologia: 5

Agat botswana pobudza intuicję, kreatywność i fantazję. Pomaga w wyrażaniu uczuć i odnalezieniu odpowiedniego rytmu życia.
Wspiera leczenie chorób skóry. Numerologia: 3

Agat dendrytowy (drzewny) uspokaja, pomaga dostrzegać piękno świata. Leczy traumy, duchowe obciążenia i psychiczne rany. Przynosi równowagę duszy i ciała. Polecany ogrodnikom i florystom. Numerologia: 3

Agat mszysty łagodzi agresję i wściekłość. Łagodzi napięcia i stres. Pomaga walczyć z nałogami.
Uwalnia od głęboko skrywanych lęków i obsesji. Numerologia: 1

Agat ognisty inspiruje i pobudza do działania. Przynosi radość, ekstrawagancję i ogólne zadowolenie z życia. 

Agat różowy przynosi miłość, pobudza kobiecość. Pomaga odnaleźć równowagę w życiu. Pomocny w odtruwaniu organizmu.Zodiak: Ryby, Byk, Bliźnięta, Skorpion
Numerologia: 7

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć