Granat

Równowaga  ★  Sukces  ★  Siła  ★  Samoświadomość  ★  MiłośćGranaty są dużą grupą minerałów o zróżnicowanych składach chemicznych i zmiennej barwie. Wśród granatów znajdziesz klasyczny, o intensywnej barwie soczystych owoców - almandyn, grossular - granat o spektrum barw od pomarańczowej do oliwkowej, żółty i bordowy hessonit, intensywnie zielony uwarowit, brunatny andradyt oraz pomarańczowy spessartyn.

Noszenie granatów zapewni równowagę umysłową, cielesną i emocjonalną. Granaty, ze względu na odmianę łączą się z czakrą podstawy, czakrą sakralną, czakrą splotu słonecznego i czakrą serca. Najbardziej popularne granaty (piropy) o odcieniu bordowo-czerwonym wibrują z czakrą podstawy. Pomogą Ci one na nowo poukładać życie od podstaw i rozprawić się ze wszelkimi tematami tabu, od których uciekasz. Nauczą Cię twardego stąpania przez życie z wysoko podniesioną głową. Dodadzą Ci siły do pokonywania własnych ograniczeń i słabości. Nie rozstawaj się z granatem, jeśli przechodzisz przez trudny okres w życiu, będzie wspierał Cię energetycznie i rewitalizująco, pomoże przepracować wszelkie traumy. Zwiększy Twoją wytrzymałość na odniesione porażki. Granat otworzy Twoje drogi do osiągnięcia sukcesu i dostatku. Pomoże zwalczyć stres i stany depresyjne. Pozwoli Ci zachować na długo młody, bystry umysł i każdego dnia będzie dbał o to, by korona nigdy nie spadła z Twojej głowy. Ponadto:


Granat grossular obudzi kreatywność i twórcze myślenie, zrównoważy popęd seksualny. Czakra serca i czakra splotu słonecznego.

Granat hessonit zwiększy samoświadomość, wniesie do życia optymizm i spokój. Czakra sakralna.

Fizycznie granaty regenerują organizm, przyspieszają metabolizm. Polecane są szczególnie sportowcom, ponieważ poprawiają krążenie i zwiększają wytrzymałość organizmu. Wzmacniają system odpornościowy.

Zodiak: Baran, Lew, Panna, Skorpion, Koziorożec

Numerologia: 2

Czakra: podstawy, sakralna, splot słoneczny, serce

Żywioł: ogień

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć