Jaspis dalmatyńczyk

Ochrona  ★  Uziemienie  ★  Kreatywność  ★  Wewnętrzna siła  ★  UkojenieJaspis dalmatyńczyk, zwany także jaspisem dalmatyńskim lub kamieniem Dalmacji, jest bardzo charakterystycznym minerałem, beżowym z intensywnym, czarnym nakrapianiem. O tej odmianie jaspisu wspominano już w starożytnych tekstach łacińskich, greckich i hebrajskich, przypisując mu niezwykłe moce wzmacniające ducha i chroniące noszącego przed złymi wpływami. 

Jaspis dalmatyńczyk łączy się z czakrą podstawy i czakrą sakralną - silnie uziemia, usuwa rozczarowania, pozwala dostrzec własne mocne i słabe strony. Pobudza kreatywność i pomaga budować więzi. Wspaniale równoważy energie Yin i Yang. Jest szczególnie polecany osobom, które utknęły na pewnym etapie swojego życia, ale chcą ruszyć dalej na przód, nie patrząc za siebie. Jaspis dalmatyńczyk pobudzi Twoją wewnętrzną siłę w budowaniu nowych początków i realizacji zamierzonych celów. Przyniesie spokój, radość i ukojenie.

Fizycznie jaspis dalmatyńczyk wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, poprawia refleks. Przynosi głęboki, spokojny sen, pomaga w walce z uciążliwymi migrenami i bólami głowy. Usuwa napięcia układu pokarmowego.Zodiak: Baran, Rak, Panna, Skorpion, Koziorożec

Numerologia: 6

Czakra: podstawy, sakralna

Żywioł: ziemia

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć