Regulamin zamówień specjalnych

Postanowienia ogólne

Niniejszy regulamin określa warunki dokonywania zakupów w ramach zamówień indywidualnych, zwanych również zamówieniami specjalnymi oraz zamówieniami personalizowanymi, wykonywanymi przez markę Magneska Agnieszka Jasnos.

Zamówieniem indywidualnym Magneska określa każde zlecenie wykonywane według spersonalizowanych wytycznych Klienta.

Zapisy na zamówienia indywidualne Magneska ogłasza za pośrednictwem mediów społecznościowych na Instagramie https://www.instagram.com/magneska_pl/ oraz Facebooku https://www.facebook.com/MagneskaArt

Zamówienia indywidualne są przyjmowane i realizowane tylko i wyłącznie za pośrednictwem skrzynki mailowej personalizacja@magneska.pl . Zamówień składanych w inny sposób, np. przez media społecznościowe, Magneska nie realizuje.

Proces składania zamówień indywidualnych

Chęć wykonania zamówienia indywidualnego Klient zgłasza poprzez e-mail personalizacja@magneska.pl . W pierwszej wiadomości Klient powinien zawrzeć podstawowe informacje dotyczące wyglądu biżuterii według poniższego schematu:

Typ biżuterii: bransoletka / naszyjnik / pierścionek elastyczny / pierścionek klasyczny / kolczyki sztyfty / kolczyki wiszące / inny – jaki?

Rozmiar biżuterii:
- dla bransoletki – obwód nadgarstka,
- dla pierścionka – obwód palca (podany w mm) lub rozmiar jubilerski,
- dla naszyjnika – orientacyjna długość,
- dla kolczyków – rozmiar oczka lub orientacyjna długość w przypadku kolczyków wiszących.

Baza biżuterii: sznurek / gumka silikonowa / linka jubilerska / stalowa baza / łańcuszek.

Materiał podstawowy: kamienie naturalne – wymienione rodzaje kamieni oraz ich orientacyjny rozmiar w przedziale 2-12 mm.

Materiał uzupełniający:
- elementy srebra p.925 lub srebra p.925 pozłacanego – kuleczki / zawieszki,
- elementy stali chirurgicznej lub stali chirurgicznej pozłacanej – kuleczki / zawieszki,
- szklane koraliki – w dowolnym kolorze.

Styl biżuterii: prosty / elegancki / boho

Orientacyjna ilość kamieni w biżuterii:
- kilka kamieni zgrupowanych,
- kamienie na całej długości / obwodzie biżuterii
- kamienie przeplecione z materiałami uzupełniającymi.

Przesłanie formularza z pełną listą powyższych informacji, gwarantuje uzyskanie precyzyjnej wyceny oraz przyspiesza proces realizacji zamówienia. Do pierwszej wiadomości Klient może dołączyć również zdjęcie innego, podobnego modelu na wzór, stworzonego przez markę Magneska. Zdjęcia biżuterii innych twórców będą ignorowane – Magneska nie wykonuje plagiatów.

Po otrzymaniu od Klienta pierwszej wiadomości z załączonymi informacjami dotyczącymi wyglądu biżuterii, Magneska w ciągu 2-4 dni roboczych, w wiadomości zwrotnej wyśle wycenę za produkt opisany w e-mailu do Klienta oraz przybliżony termin jego realizacji. Na cenę produktu mają wpływ następujące składowe: stopień skomplikowania projektu, materiały i czas realizacji.

Na podstawie otrzymanej wyceny Klient składa zamówienie poprzez wysłanie wiadomości zwrotnej z informacją o zaakceptowaniu warunków zamówienia indywidualnego. W przypadku braku odpowiedzi od Klienta przez kolejne 2-4 dni od momentu otrzymania wyceny, dochodzi do anulowania procesu składania zamówienia. Oznacza to, że podana w wycenie przybliżona data realizacji zamówienia indywidualnego nie jest już wiążąca i może ulec zmianie lub w przypadku bardzo dużego zainteresowania zamówieniami indywidualnymi ze strony innych Klientów, Magneska może całkowicie odmówić wykonania wycenionego zlecenia.

Z chwilą otrzymania od Klienta akceptacji warunków zamówienia, tj. wyceny oraz terminu realizacji, dochodzi do zawarcia Umowy realizacji zamówienia indywidualnego.

Realizacja zamówienia indywidualnego

Po zawarciu umowy realizacji zamówienia indywidualnego, Magneska pobiera od Klienta zaliczkę w wysokości 30% wyceny zamówienia. Przelewu należy dokonać na poniższe dane:

75 1050 1911 1000 0092 1542 9680 (ING Bank Śląski)
Magneska Art Agnieszka Jasnos
ul. Racula-Grabowa 11F/2
66-002 Zielona Góra

Pozostałe 70% wyceny, Klient uiszcza w momencie wykonania przez Magneskę zamówionej biżuterii.

Na podstawie otrzymanego od Klienta opisu biżuterii, Magneska, po otrzymaniu zaliczki, podejmie następujące działania:

Wykonanie wstępnego szkicu biżuterii wraz z opisem wszystkich komponentów i przesłanie szkicu do akceptacji Klienta:
- w przypadku uwag do projektu – naniesienie poprawek w szkicu biżuterii,
- w przypadku braku zastrzeżeń do projektu – wykonanie biżuterii w formie fizycznej.

Wykonanie biżuterii w formie fizycznej – realizowane jest w następujących etapach:
- stworzenie, na bazie szkicu, biżuterii bez ostatecznego wykończenia (zapięcie itp.) i przesłanie Klientowi do akceptacji zdjęcia kompozycji,
- w przypadku braku akceptacji – naniesienie drobnych poprawek i ponowne przesłanie zdjęcia do zatwierdzenia,
- w przypadku braku zastrzeżeń – ostateczne wykończenie biżuterii, przesłanie jej zdjęcia Klientowi oraz uiszczenie przez Klienta opłaty za wykonane zamówienie.

Jeśli w trakcie realizacji zamówienia Klient znacznie odbiegnie projektem biżuterii od pierwotnej koncepcji, czego konsekwencją będzie istotne wydłużenie czasu realizacji i/lub użycie w biżuterii większej ilości komponentów, Magneska ma prawo zmienić wstępną wycenę, o czym poinformuje Klienta w prowadzonej korespondencji mailowej.

Wysyłka zamówienia

Zamówienia wysyłane są za pośrednictwem InPost Paczkomaty (14 zł) lub InPost Kurier (18 zł). Przesyłki pobraniowe (płatność przy odbiorze) nie są obsługiwane.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium