Thulit

Szczęście  ★  Kreatywność  ★  Radość  ★  Elokwencja  ★  Seksualność

Thulit (tulit, rosalin, unionit) jest odmianą zoisytu, zaliczaną do gromady krzemianów. Występuje głównie w Norwegii, USA, Grenlandii, Namibii i Australii. Swoją piękną różowo-truskawkową barwę zawdzięcza obecności manganu. Thulit bardzo często zawiera inkluzje kwarcu i białego kalcytu, które odbijając światło delikatnie iskrzą . Thulit jest stosunkowo miękkim minerałem (6-6,5 w skali Mohsa), więc staraj się obchodzić z nim delikatnie - unikaj kontaktu z twardymi przedmiotami jak zegarki, metalowe bransolety, aby zminimalizować ryzyko zarysowania kamienia.

Thulit jest kamieniem ekspresji i pasji, podnoszącym poczucie własnej wartości. Jest szczególnie polecany osobom, które często występują publicznie oraz introwertykom - dodaje pewności siebie, wspiera elokwencję, delikatnie uspokaja nerwy i przynosi odwagę przy mierzeniu się z dużymi wyzwaniami. Thulit łączy czakrę serca z czakrą trzeciego oka - pozwala patrzeć na życie z miłością i życzliwością. Dodaje cierpliwości i pozwala zachować równowagę w rozmowach z osobami wybuchowymi i roszczeniowymi. Kamień będzie przypominał Ci każdego dnia, że pierwszą osobą o jaką musisz dbać i kochać bezgranicznie jesteś Ty. Będzie pomagał pracować nad rozprzestrzenianiem wewnętrznej czułości do każdego, najmniejszego skrawka Twojego ciała. Delikatnymi wibracjami pomaga leczyć wszelkie rany emocjonalne. Thulit pomoże Ci odnaleźć Twoją drogę życiową.

Fizycznie thulit ma stymulować seksualność oraz wspierać płodność kobiet i mężczyzn. Dodaje energii, wspiera regenerację organizmu po wysiłku fizycznym. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie jelit i układu pokarmowego.

Zodiak: Byk, Bliźnięta
Numerologia: 2
Czakra: serce
Żywioł: ziemia

Treści w moim sklepie tworzę na podstawie literatury mineralogicznej, w oparciu o własną interpretację.
Kopiowanie tworzonych przeze mnie tekstów jest traktowane jako naruszenie praw autorskich.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium