Owal

Owal (z łac.ovum – jajko) to kształt, który jest pośredni między kołem a prostokątem, nosi ze sobą bogatą symbolikę i znaczenie w różnych kulturach i dziedzinach życia. Jego wyjątkowy kształt sprawia, że jest on symbolem harmonii, równowagi i doskonałości. Jako symbol, owal jest często interpretowany jako połączenie dwóch przeciwstawnych, ale równorzędnych elementów. Reprezentuje to równowagę między przeszłością a teraźniejszością, między męskim a żeńskim, między ziemią a niebem. W ten sposób, owal symbolizuje jedność w różnorodności i zgodę w kontraście.

Symbol wieczności i cykliczności życia

W mojej biżuterii chętnie wykorzystuję kształt owalu, ponieważ ta figura doskonale oddaje piękno kamieni naturalnych. Jej znaczenie jest zbliżone do symboliki koła. Dlatego owal w biżuterii kojarzy się przede wszystkim z wiecznością, doskonałością, cyklicznością życia i niekończącą się wędrówką. Warto wybrać biżuterię z kamieni naturalnych w kształcie owalu, jeśli poszukujesz sensu życia i chcesz kupić amulet, który jednocześnie będzie pełnił funkcję drogowskazu.

Owal w biżuterii może również odnosić się do połączenia dwóch ludzkich serc. Jego kształt przypomina o jedności i związku między kochającymi się osobami, symbolizując miłość, bliskość i wspólną drogę życiową.

W moim sklepie czekają na Ciebie naszyjniki, kolczyki i bransoletki z zawieszką w kształcie owalu. Taką ozdobę z łatwością dopasujesz do ulubionej stylizacji. Elegancką biżuterię możesz też podarować bliskiej osobie z okazji jej święta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium