Rubin

Miłość  ★  Dobrobyt  ★  Współczucie  ★  Zaufanie  ★  Odwaga

Rubin jest kamieniem szlachetnym o pięknej, czerwono-różowej barwie. Jest drugim co do twardości, zaraz po diamencie, minerałem. Chemicznie rubin jest tlenkiem glinu, odmianą korundu, zabarwioną na czerwono dzięki śladowym ilościom chromu.

Biżuteria ze szlachetnym rubinem - kamieniem pasji i radości życia

Rubin jest kamieniem, który pomaga otworzyć się na każdy rodzaj miłości. Rezonuje z czakrą serca, wspiera wyrażanie uczuć, budzi współczucie, zaufanie, przebaczenie i empatię. Delikatnie uziemia. Pomaga w wyzwalaniu się z emocjonalnych blokad. Otworzy w Twoim sercu to, co przez lata pozostawało zamknięte i niedostrzeżone. Rubin, podobnie jak cytryn i awenturyn jest zaliczany do grupy kamieni szczęścia i dobrobytu, przynoszącym powodzenie na każdej życiowej płaszczyźnie. To również kamień pasji i radości życia, który pozwala cieszyć się każdą chwilą, niezależnie od okoliczności.

Zodiak: Baran, Rak, Lew, Skorpion, Strzelec
Numerologia: 3
Kamień urodzeniowy: lipiec

Czakra: podstawa, serce
Żywioł: ogień 

Więcej informacji na temat właściwości rubinu znajdziesz na dole strony, pod listą produktów.

Treści w moim sklepie tworzę na podstawie literatury mineralogicznej, w oparciu o własną interpretację.
Kopiowanie tworzonych przeze mnie tekstów jest traktowane jako naruszenie praw autorskich.

Rubin, król kamieni szlachetnych, zawsze przykuwa uwagę swoim głębokim czerwono-różowym kolorem i niezwykłym blaskiem. To minerał, który od wieków fascynuje ludzi swoją niepowtarzalną urodą i legendami dotyczącymi jego niezwykłych właściwości. Rubin to kamień pasji, energii i mocy. Jego intensywny kolor symbolizuje miłość, życie i siłę witalną. 

Rubin to nie tylko piękny kamień ozdobny. Cechuje się wieloma niezwykłymi właściwościami, które mogą korzystnie wpływać na zdrowie i samopoczucie noszącego. Jest uważany za kamień wspierający witalność fizyczną i psychiczną, wzmacniający serce oraz poprawiający krążenie krwi. Ponadto, rubin może pomóc w wyzwoleniu się z negatywnych myśli i emocji, przynosząc wewnętrzny spokój i równowagę.

Rubin jest kamieniem dla osób urodzonych w lipcu, co sprawia, że jest on wyjątkowym prezentem dla bliskich w tym miesiącu.

Rubin to potężne narzędzie wspierające harmonię i dobrostan fizyczny oraz emocjonalny. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom jest on niezastąpiony w świecie duchowego rozwoju.

Szafir, granat, kwarc różowy i ametyst - idealne do duetu z rubinem

Rubin, będąc kamieniem wysokoenergetycznym, świetnie współgra z innymi kamieniami, które "podkręcają" jego właściwości lub wspaniale je uzupełniają. Należą do nich m.in. szafir, granat, kwarc różowy czy ametyst. Szafir, będący również kamieniem szlachetnym, jest często zestawiany z rubinem. Te dwa kamienie, znane jako "królewskie kamienne rodzeństwo", tworzą piękną kombinację czerwieni i niebieskości, symbolizującą zarówno miłość, jak i lojalność. Jako duet wzmacniają emocjonalną harmonię w związkach partnerskich. Granat doskonale współgra z rubinem, tworząc ognistą paletę kolorów. Ta kombinacja może wzmocnić energię życiową i pasję, jednocześnie dodając odwagi i determinacji w działaniach. Kwarc różowy, kamień miłości i współczucia, może być doskonałym towarzyszem rubinu, wzmacniając jego działanie w zakresie otwierania serca i budowania miłości własnej oraz akceptacji. Razem mogą stworzyć energetyczny szlak dla miłości i dobrostanu emocjonalnego. Ametyst, znany jako kamień spokoju i oczyszczenia, jest doskonałym partnerem dla rubinu, pomagając w równoważeniu jego intensywnej energii. Ta kombinacja przyniesie spokój umysłu i równowagę emocjonalną.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium