Opal

Pobudzenie wyobraźni  ★  Spokój  ★  Jasność umysłu  ★  Duma  ★  Spontaniczność

Opale występują w różnych barwach, od niemal przezroczystej i białej, przez różowy, żółty, pomarańczowy, czerwony i brunatny aż do czarnego. Niekiedy występują także okazy o barwie niebieskiej. Opale wydobywa się głównie w Australii oraz Meksyku ale można je spotkać także w Polsce, głównie na Dolnym Śląsku.

Opal z chemicznego punktu widzenia jest dwutlenkiem krzemu z dodatkiem wody. Ma budowę amorficzną, co oznacza że nie jest minerałem (z uwagi na brak struktury kryształu), a mineraloidem.

Opal wzmocni emocje i uwolni Cię od zahamowań. Wypełni nadzieją i wewnętrznym spokojem, pobudzi Twoją wyobraźnię i kreatywność. Pomoże skupić się na pracy, odnaleźć jasność umysłu. Uwolni Cię od gniewu, pokaże Twoje wszystkie jasne strony. Przypomni o dumnym trzymaniu głowy wysoko w górze, nawet jeśli na moment spadnie z niej korona. Wprowadzi do Twojego życia wierność, lojalność i spontaniczność.

Fizycznie opale łagodzą zespół napięcia przedmiesiączkowego. Wspomagają oczyszczanie krwi. Pomagają uporać się ze stanami przed depresyjnymi, budzi chęć do życia.

Zodiak: Wodnik, Baran, Rak, Panna, Waga, Skorpion
Numerologia: 8
Kamień urodzeniowy: październik
Czakra: serce, splot słoneczny
Żywioł: woda

Treści w moim sklepie tworzę na podstawie literatury mineralogicznej, w oparciu o własną interpretację.
Kopiowanie tworzonych przeze mnie tekstów jest traktowane jako naruszenie praw autorskich.

So Nature! Bransoletka różowy opal peruwiański bryłki na czarnym sznurku So Nature! Bransoletka różowy opal peruwiański bryłki na czarnym sznurku
Producent: Magneska
Cena:

29,93 zł

Cena regularna: 39,90 zł

Najniższa cena: 39,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Do najbardziej popularnych opali należą różowy opal peruwiański oraz opal żółty.

Różowy opal peruwiański zapobiega zmiennym nastrojom, wzmaga zaufanie do bliskich osób. Poprawia witalność, namiętność i chęć życia. Jest kamieniem miłości, łagodności i życzliwości. Łączy się bezpośrednio z czakrą serca.

Opal żółty pomaga usuwać blokady mentalne, dla uzyskania jasnej perspektywy. W spotkaniach przynosi szczerość i bezpośredniość. Intensyfikuje emocje i przeżycia. Łączy się z czakrą splotu słonecznego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium