Opal

Pobudzenie wyobraźni  ★  Spokój  ★  Jasność umysłu  ★  Duma  ★  SpontanicznośćOpale występują w różnych barwach, od niemal przezroczystej i białej, przez różowy, żółty, pomarańczowy, czerwony i brunatny aż do czarnego. Niekiedy występują także okazy o barwie niebieskiej. Opale wydobywa się głównie w Australii oraz Meksyku ale można je spotkać także w Polsce, głównie na Dolnym Śląsku.

Opal z chemicznego punktu widzenia jest dwutlenkiem krzemu z dodatkiem wody. Ma budowę amorficzną, co oznacza że nie jest minerałem (z uwagi na brak struktury kryształu), a mineraloidem.


Opal wzmocni emocje i uwolni Cię od zahamowań. Wypełni nadzieją i wewnętrznym spokojem, pobudzi Twoją wyobraźnię i kreatywność. Pomoże skupić się na pracy, odnaleźć jasność umysłu. Uwolni Cię od gniewu, pokaże Twoje wszystkie jasne strony. Przypomni o dumnym trzymaniu głowy wysoko w górze, nawet jeśli na moment spadnie z niej korona. Wprowadzi do Twojego życia wierność, lojalność i spontaniczność.

Do najbardziej popularnych opali należą różowy opal peruwiański oraz opal żółty.

Opal peruwiański zapobiega zmiennym nastrojom, wzmaga zaufanie do bliskich osób. Poprawia witalność, namiętność i chęć życia. Jest kamieniem miłości, łagodności i życzliwości. Łączy się bezpośrednio z czakrą serca.
Opal żółty pomaga usuwać blokady mentalne, dla uzyskania jasnej perspektywy. W spotkaniach przynosi szczerość i bezpośredniość. Intensyfikuje emocje i przeżycia. Łączy się z czakrą splotu słonecznego


Fizycznie opale łagodzą zespół napięcia przedmiesiączkowego. Wspomagają oczyszczanie krwi. Pomagają uporać się ze stanami przed depresyjnymi, budzi chęć do życia.

Zodiak: Wodnik, Baran, Rak, Panna, Waga, Skorpion.

Numerologia: 8

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć