Turkus

Ochrona  ★  Odwaga i siła  ★  Rozwój  ★  Szczerość  ★  Równowaga

Turkus to minerał o barwie intensywnie niebieskiej, morskiej lub zielonej, powstający w strefie wietrzenia skał osadowych lub wulkanicznych bogatych w glin, zawierających dodatkowo apatyt oraz utlenione siarczki miedzi.

Kamień ten używany był już w starożytności na terenie dzisiejszego Iranu, Egiptu, Kazachstanu oraz Uzbekistanu. Niewielkie ilości turkusu występują także w Polsce na Dolnym Śląsku.

Turkus jest kamieniem podróżników, chroni przed wypadkami podróżujących i ich majątek. Zachęca do odnajdywania prawdziwego Ja, zwłaszcza w pracy. Turkus pomoże ujawnić Twoje talenty bez obaw przed wstydem czy odrzuceniem przez współpracowników. Przyniesie możliwość ogromnego rozwoju i wzmocnienia cech przywódczych. Jednocześnie zadba o Twoją równowagę cielesno-umysłową, jasność myśli i świadome podejmowanie decyzji. Obudzi w Tobie ogromną życzliwość i stłumi cichą chęć wypowiadania nieszczerych komplementów lub słów pełnych jadu. W delikatny sposób otworzy Cię na miłość.

Fizycznie turkus wspomaga przyswajanie składników odżywczych. Ma wszechstronne działanie uzdrawiania różnych dolegliwości ciała, m.in. pomaga w zmęczeniu, bólach mięśni, artretyzmie, reumatyzmie czy bólach kości. Polecany jest także wspomagająco po odzyskiwaniu sił po przebytych chorobach oraz odtruwaniu organizmu. 

Zodiak: Wodnik, Ryby, Skorpion, Strzelec
Numerologia: 1 i 3
Kamień urodzeniowy: grudzień
Czakra: gardło
Żywioł: ziemia, powietrze, ogień

Treści w moim sklepie tworzę na podstawie literatury mineralogicznej, w oparciu o własną interpretację.
Kopiowanie tworzonych przeze mnie tekstów jest traktowane jako naruszenie praw autorskich.

So Nature! Bransoletka turkus afrykański bryłki na czarnym sznurku So Nature! Bransoletka turkus afrykański bryłki na czarnym sznurku
Producent: Magneska
Cena:

29,93 zł

Cena regularna: 39,90 zł

Najniższa cena: 39,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium