Turkus

Ochrona  ★  Odwaga i siła  ★  Rozwój  ★  Szczerość  ★  RównowagaTurkus to minerał o barwie intensywnie niebieskiej, morskiej lub zielonej, powstający w strefie wietrzenia skał osadowych lub wulkanicznych bogatych w glin, zawierających dodatkowo apatyt oraz utlenione siarczki miedzi.

Kamień ten używany był już w starożytności na terenie dzisiejszego Iranu, Egiptu, Kazachstanu oraz Uzbekistanu. Niewielkie ilości turkusu występują także w Polsce na Dolnym Śląsku.

Turkus jest kamieniem podróżników, chroni przed wypadkami podróżujących i ich majątek. Zachęca do odnajdywania prawdziwego Ja, zwłaszcza w pracy. Turkus pomoże ujawnić Twoje talenty bez obaw przed wstydem czy odrzuceniem przez współpracowników. Przyniesie możliwość ogromnego rozwoju i wzmocnienia cech przywódczych. Jednocześnie zadba o Twoją równowagę cielesno-umysłową, jasność myśli i świadome podejmowanie decyzji. Obudzi w Tobie ogromną życzliwość i stłumi cichą chęć wypowiadania nieszczerych komplementów lub słów pełnych jadu. W delikatny sposób otworzy Cię na miłość.

Fizycznie turkus wspomaga przyswajanie składników odżywczych. Ma wszechstronne działanie uzdrawiania różnych dolegliwości ciała, m.in. pomaga w zmęczeniu, bólach mięśni, artretyzmie, reumatyzmie czy bólach kości. Polecany jest także wspomagająco po odzyskiwaniu sił po przebytych chorobach oraz odtruwaniu organizmu.

Turkus łączy się z czakrą gardła.

Polecany osobom spod znaku Wodnika, Ryb, Skorpiona i Strzelca

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć