Czaroit

Odwaga  ★  Rozwój duchowy  ★  Poczucie własnej wartości ★  Spokojny sen  ★  Bezwarunkowa miłośćCzaroit to niezwykły minerał o przepięknej, intensywnie fioletowej barwie. Ma bardzo złożoną budowę chemiczną. Jest uwodnionym zasadowym krzemianem potasu, wapnia, sodu, baru i strontu o wzorze: K5(Ca,Na,Ba,Sr)8[(OH,F)/Si6O16/(Si6O15)2] x nH2O.

Nazwa kamienia pochodzi od rzeki Czara na Syberii, gdzie czaroit został odkryty. To jedyne miejsce występowania tego wyjątkowego kamienia, przez co jest on szczególnie cenny.

Duże okazy czaroitu w swoim przekroju ukazują jego niezwykły, jakby płynny wzór, przypominający wzburzone falami morze. Intensywny, mieszający się z innymi barwami rysunek czaroitu cieszy się wśród uzdrowicieli opinią potężnego wzmacniacza energii osobistej. Jasnofioletowa barwa nawiązuje do duchowego otwarcia, niewielkie czarne punkty, symbolizują przemianę negatywnych emocji. Błyszczące na srebrno smugi łączą się z energią księżyca i przynoszą oczyszczenie.

Czaroit wspiera głęboki, spokojny sen. W ciężkich sytuacjach, pomaga podejmować racjonalne decyzje. Dodaje odwagi na nowy, lepszy start. Jest kamieniem wspierającym wszelkie zmiany zachodzące w życiu. Pomaga wyzbywać się lęków. Rozjaśnia pamięć, usuwa traumy. Jest polecany przy rozpoczynaniu kariery - wzmacnia energię osobistą, ugruntowuje drogę dla duchowego rozwoju w nowych dziedzinach i dodaje pewności siebie w działaniach. Budzi bezwarunkową miłość własną. 

Fizycznie wspomaga przemianę materii i odtruwanie. Wycisza i uspokaja organizm. Zwiększa wytrzymałość na ból.


Zodiak: Bliźnięta, Panna, Skorpion, Strzelec

Numerologia: 7

Czakra: trzecie oko, korona

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć