Jaspis kambaba

Spokój  ★  Ukojenie  ★  Poczucie własnej wartości  ★  Umiejętność życia w społeczności


Jaspis to niezwykły kamień, występujący w dużej ilości, bardzo atrakcyjnych wizualnie, odmian. Jaspis jest odmianą chalcedonu, mikrokrystaliczną skałą kwarcową, naszpikowaną mnóstwem wrostków innych minerałów. Jaspisy oglądane pod światło są nieprzejrzyste. Minerałami, które najczęściej współtowarzyszą jaspisom w ich miejscu występowania są kryształy górskie, agaty i kalcyty. Jaspisy wydobywane są na całym świecie. Do najbardziej znanych odmian należą: jaspis dalmatyński, jaspis czerwony, jaspis breccia, mokait, jaspis oceaniczny, jaspis pejzażowy, jaspis szary, jaspis kambaba i czarny jaspis żyłkowy.

Jaspis kambaba jest przepięknym kamieniem, charakteryzującym się niezwykłym rysunkiem powstałym na wskutek fosylizacji alg stromatolitowych. Kamień ten występuje w wielu odcieniach koloru zielonego, od jasnego limonkowego, do ciemnego, niemal czarnego, tworząc oryginalną całość przypominającą obrazy Muncha i van Gogha.

Jaspis kambaba jest kamieniem spokoju i ukojenia serca, głowy i duszy. Wycisza nadmiar myśli, pomaga w głębokim skupieniu i medytacji. Dodaje odwagi w działaniach, silnie pobudza poczucie własnej wartości. Przynosi życiową mądrość, wspomaga rozumienie oraz umiejętność współżycia z innymi osobami, w rodzinie czy w szeroko pojętej społeczności. Osobom widzącym więcej, pomaga dostrzegać aurę i interpretować ją.

Fizycznie jaspis kambaba wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn. Wzmacnia układ odpornościowy. Pozwala na lepsze przyswajanie witamin i minerałów.Zodiak: Baran, Rak, Panna, Skorpion, Koziorożec

Numerologia: 6

Czakra: serca

Żywioł: ziemia

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć