Czarny turmalin

Uziemienie  ★  Ochrona  ★  Oczyszczenie  ★  Stabilność emocjonalna  ★  Neutralizacja negatywnej energii


Turmalin czarny - najbardziej pożądany i poszukiwany pośród turmalinów. Nazywany inaczej schorlem, szerlitem lub skorylem.

Czarny turmalin silnie łączy się z czakrą podstawy. To minerał idealny do przechowywania w domu, w ogrodzie i noszenia ze sobą. Ochroni Cię przed działaniem negatywnych energii, niezależnie czy pochodzą od innych ludzi czy też ze środowiska. W sztuce leczenia kryształami, czarny turmalin jest jednym z najpopularniejszych kamieni działających oczyszczająco i uziemiająco. Zadziała jak tarcza ochronna dla Twojego systemu energii i psychiki. Ochroni Cię przed wampirami energetycznymi, załagodzi stresy. Będzie także pomocny, jeśli borykasz się z mentalnością ofiary i stanami niepokoju. Poprawi samopoczucie, pozytywnie wpłynie na witalność i stabilność emocjonalną. Przyniesie jasność myślenia, bystrość, kreatywność i racjonalność w podejmowaniu działań.

Jako kamień czakry podstawy, czarny turmalin będzie wspaniałym wsparciem przy wkraczaniu w nowy etap życia. Rozpoczynasz pracę na nowym stanowisku? Za moment zostaniesz rodzicem? Twoje życie właśnie stanęło na głowie i ciężko Ci się odnaleźć w nowej rzeczywistości? Przy wsparciu czarnego turmalinu poukładasz wszystkie nowe sprawy i obowiązki w najlepszy dla Ciebie sposób, pamiętając przy tym wszystkim co jest dla Ciebie w życiu najważniejsze. Kamień da Ci poczucie bezpieczeństwa w doświadczaniu nowych wyzwań, nie pozwoli Ci się w nich zatracić bez reszty.

Czarny turmalin noś zawsze przy sobie - w kieszeni, w torebce lub w formie biżuterii. Ma on zdolność do neutralizowania negatywnej energii z otoczenia. Silnie uziemia, dodaje pewności siebie. 

Jeśli w Twoim otoczeniu znajdują się osoby, które wprawiają Cię w niepokój lub pozbawiają Cię energii, zawieś czarny turmalin na szyi lub połóż jego bryłkę między sobą, a źródłem negatywnej energii.

Fizycznie czarny turmalin korzystnie wpływa na leczenie chorób układu moczowego. Wspiera prawidłowe działanie serca. Chroni przed promieniowaniem elektromagnetycznym.

Czarny turmalin jako kamień ochronny polecany jest osobom spod wszystkich znaków zodiaku.


Biżuteria z czarnym turmalinem to moim zdaniem obowiązkowe akcesorium każdego wielbiciela kamieni naturalnych. Nawet niewielki kawałeczek turmalinu poprawi Twój nastrój i zapewni Ci ochronę energetyczną.

Moja bestsellerowa bransoletka z czarnym turmalinem i hematytem to podwójna ochrona przed negatywną energią. Te dwa kamienie wspaniale ze sobą współgrają - czarny turmalin neutralizuje złe energie, hematyt pochłania ich nadmiar. 

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć