Hamsa

Hamsa, znana również jako Ręka Fatimy, to jeden z symboli o głębokim znaczeniu, który ma swoje korzenie głównie w kulturze Bliskiego Wschodu, ale jest rozpoznawalny na całym świecie. To symbol obdarzony bogatą historią i różnorodnymi interpretacjami, ale jego podstawowe znaczenie jest związane z ochroną i szczęściem. Ręka Fatimy przedstawia dłoń, przypominającą kwiat, w której kciuk i mały palec wywinięte są na zewnątrz, a pozostałe trzy ułożone są przy sobie. Hamsa często jest ozdobiona różnymi symbolami, takimi jak oko, klucz czy róża, co wynosi jej symbolikę na inny, wyższy poziom, zależny od kultury i tradycji.

Symbol Hamsa znany jest w wielu kulturach pod różną nazwą. Jednak niemal zawsze oznacza tarczę, która chroni właściciela przed negatywną energią.

Podstawowe znaczenie hamsy to ochrona przed złem oraz przyciąganie szczęścia, pomyślności i błogosławieństwa. Wierzy się, że noszenie tego symbolu chroni przed negatywnymi energiami. Jest także uważany za talizman przynoszący szczęście w miłości, zdrowiu i finansach. Ponadto, hamsa jest często interpretowana jako symbol równowagi, harmonii i siły życiowej. W niektórych kulturach symbolizuje także pięć podstawowych wartości religijnych lub moralnych: miłość, wierność, uczciwość, sprawiedliwość i życie. Ręka Fatimy ma także głębokie korzenie religijne. W islamie jest często kojarzona z córką Proroka Mahometa, Fatimą, i uważana za symbol błogosławieństwa, dobrobytu i ochrony.

Biżuteria z dobrą energią

W moim sklepie znajdziesz bransoletki i naszyjniki z przepięknych kamieni naturalnych, opatrzonych symbolem Hamsa. Te wyjątkowe ozdoby zapewnią Ci solidną dawkę pozytywnej energii na cały dzień. Ręka Fatimy w połączeniu z kamieniami naturalnymi zyskuje niesamowitą moc. Hematyt wzmacnia jej działanie ochronne, a agat niebieski uspokaja, wycisza i łagodzi silne emocje. Skomponowana przeze mnie biżuteria przyniesie Ci spokój i harmonię, której tak bardzo potrzebujesz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium