Szmaragd

Miłość  ★  Przyjaźń  ★  Współpraca  ★  Oczyszczenie  ★  Wiara

Szmaragd jest jednym z najcenniejszych kamieni szlachetnych. Kamień ten jest minerałem przezroczystym lub przeświecającym o intensywnie zielonym kolorze, który zawdzięcza domieszce chromu. Wszystkie naturalne szmaragdy zawierają wrostki cieczy lub innych minerałów. Im mniej wrostków posiada kamień, tym jest on bardziej przejrzysty i w konsekwencji – jego wartość jubilerska jest wyższa.

Szmaragd to kamień romantycznej, bezwarunkowej miłości partnerskiej. Przynosi lojalność, pobudza seksualność. Związany z czakrą serca – sprzyja miłości, przebaczaniu i leczeniu traum oraz wzmacnia nastawienie na przyjaźń i współpracę. Wspiera mądrość, budzi wewnętrzną świadomość i intuicję. Pomaga wyciszyć się przy nagłych napadach złości. Wprowadza harmonię, równoważy energię cielesną, umysłową i duchową. 

Pomaga przy chorobach dróg oddechowych, niedokrwistości oraz podwyższonym ciśnieniu krwi. Jest też jednym z najważniejszych kamieni odtruwających i oczyszczających, korzystnie wpływa na działanie wątroby oraz nerek, wspiera także leczenie infekcji. Jest także kamieniem silnie łączonym z płodnością.

Zodiak: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Waga, Koziorożec
Numerologia: 4
Kamień urodzeniowy: maj
Czakra: serce
Żywioł: ziemia

Treści w moim sklepie tworzę na podstawie literatury mineralogicznej, w oparciu o własną interpretację.
Kopiowanie tworzonych przeze mnie tekstów jest traktowane jako naruszenie praw autorskich.

Naszyjnik choker unikat jaspis kambaba serce, szmaragd, awenturyn, zielony jaspis i hematyt Naszyjnik choker unikat jaspis kambaba serce, szmaragd, awenturyn, zielony jaspis i hematyt
Producent: Magneska
Cena:

219,90 zł

Cena regularna: 279,90 zł

Najniższa cena: 279,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Szmaragd jest jedną z odmian berylu – minerału, należącego do grupy krzemianów pierścieniowych.Jak donoszą archeolodzy, kamień ten był wydobywany w starożytnym Egipcie już około 1500 roku p.n.e. Obecnie szmaragdy są wydobywane w Kolumbii, Brazylii, Rosji, USA, Zambii, Zimbabwe oraz Madagaskarze. Okazy pozyskane w Kolumbii charakteryzujące się intensywnie zieloną barwą, uznawane są za najcenniejsze. Szmaragdy są też sporadycznie znajdowane w Polsce, na Dolnym Śląsku, jednak nie nadają się one do obróbki jubilerskiej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium