Szmaragd

Miłość  ★  Przyjaźń  ★  Współpraca  ★  Oczyszczenie  ★  WiaraSzmaragd jest jednym z najcenniejszych kamieni szlachetnych. Kamień ten jest minerałem przezroczystym lub przeświecającym
o intensywnie zielonym kolorze, który zawdzięcza domieszce chromu. Wszystkie naturalne szmaragdy zawierają wrostki cieczy lub innych minerałów. Im mniej wrostków posiada kamień, tym jest on bardziej przejrzysty i w konsekwencji – jego wartość jubilerska jest wyższa.

Szmaragd jest jedną z odmian berylu – minerału, należącego do grupy krzemianów pierścieniowych.
Jak donoszą archeolodzy, kamień ten był wydobywany w starożytnym Egipcie już około 1500 roku p.n.e. Obecnie szmaragdy są wydobywane w Kolumbii, Brazylii, Rosji, USA, Zambii, Zimbabwe oraz Madagaskarze. Okazy pozyskane w Kolumbii charakteryzujące się intensywnie zieloną barwą, uznawane są za najcenniejsze.
Szmaragdy są też sporadycznie znajdowane w Polsce, na Dolnym Śląsku, jednak nie nadają się one do obróbki jubilerskiej.


Szmaragd to kamień romantycznej, bezwarunkowej miłości partnerskiej. Przynosi lojalność, pobudza seksualność.
Związany z czakrą serca – sprzyja miłości, przebaczaniu i leczeniu traum oraz wzmacnia nastawienie na przyjaźń i współpracę.
Wspiera mądrość, budzi wewnętrzną świadomość i intuicję. Pomaga wyciszyć się przy nagłych napadach złości.
Wprowadza harmonię, równoważy energię cielesną, umysłową i duchową. 


Pomaga przy chorobach dróg oddechowych, niedokrwistości oraz podwyższonym ciśnieniu krwi. Jest też jednym z najważniejszych kamieni odtruwających i oczyszczających, korzystnie wpływa na działanie wątroby oraz nerek, wspiera także leczenie infekcji. 
Jest także kamieniem silnie łączonym z płodnością.


Szmaragdy łączone są z osobami spod znaku Barana, Byka oraz Bliźniąt.

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć