Apatyt

Intelekt  ★  Skupienie  ★  Akceptacja  ★  Harmonia  ★  Samoświadomość

W moim sklepie znajdziesz trzy odmiany apatytu – apatyt niebieski, apatyt zielony i apatyt żółty. Wszystkie z nich niezwykłe i wyjątkowe.

Apatyt - kamień skupienia i samoświadomości

Wszystkie odmiany apatytu, jak w przypadku innych minerałów, mają swój wspólny mianownik. Apatyty pomagają w skupieniu. Porządkują myśli, pomagają rozwiązywać problemy. Rozszerzają świadomość na wyższe poziomy poznawania świata. Wzmacniają samoświadomość, pomagają w wyrażaniu siebie. Zapobiegają zmiennym nastrojom, motywują i mobilizują rezerwy energetyczne. Harmonizują ciało i umysł. Oddalają negatywne nastawienie do siebie i innych. Pomagają poszerzać wiedzę, wzmacniają intelekt.

Fizycznie, uważa się, że apatyty pomagają zrastać się złamanym kościom oraz wspomagają rekonwalescencję po przebytych urazach i leczeniu stomatologicznym. Wspomagają w zmęczeniu, łagodzą dolegliwości stawowe, hamują apetyt.

Informacje na temat właściwości wszystkich trzech odmian apatytu dostępnych w moim sklepie, znajdziesz na dole strony, pod listą produktów.

Zodiak: Baran, Bliźnięta, Waga
Numerologia: 9
Czakra: serce (apatyt zielony), gardło (apatyt niebieski), splot słoneczny (apatyt żółty)
Żywioł: powietrze

Treści w moim sklepie tworzę na podstawie literatury mineralogicznej, w oparciu o własną interpretację.
Kopiowanie tworzonych przeze mnie treści jest traktowane jako naruszenie praw autorskich.

Naszyjnik choker jadeit, apatyt, jaspis lotus i hematyt Naszyjnik choker jadeit, apatyt, jaspis lotus i hematyt
Producent: Magneska
Cena:

179,90 zł

Cena regularna: 219,90 zł

Najniższa cena: 219,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Naszyjnik unikat apatyt, akwamaryn i niebieski kwarc Naszyjnik unikat apatyt, akwamaryn i niebieski kwarc
Producent: Magneska
Cena:

169,90 zł

Cena regularna: 229,90 zł

Najniższa cena: 229,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Apatyt jest przepięknym minerałem o spektrum barw od białej przez żółtą, zieloną, turkusową, fioletową, różową, czerwoną do brunatnej. Najpopularniejszą jednak odmianą jest ta o zabarwieniu zielonym i turkusowo-niebieskim. Apatyt jest fosforanem wapnia, dodatkowo zawierającym chlor, fluor i grupy wodorotlenowe. Dzięki tak bogatemu składowi chemicznemu, sproszkowany apatyt niekiedy stosuje się do produkcji nawozów fosforowych. Sama nazwa minerału pochodzi od greckiego apatao (zwodzić), ponieważ apatyt, którego odcienie i skład chemiczny mogą się różnić ze względu na miejsce występowania, często był mylony z innymi kamieniami naturalnymi, m.in jasnozielona odmiana była uważana za oliwin.

Apatyt występuje na całym świecie, m.in w Korei, Pakistanie, Kanadzie, Meksyku, Rosji i Niemczech. Kamienie wydobywane w tych wszystkich miejscach różnią się między sobą intensywnością barw oraz bardzo często rysunkiem, wynikającym z domieszek innych pierwiastków i minerałów.

Apatyt niebieski jest minerałem łączącym się z czakrą gardła i trzeciego oka. Usprawni i rozwinie Twoje zdolności komunikacyjne oraz doda pewności w publicznych wystąpieniach. Niebieski apatyt nauczy Cię cierpliwości, zaufania i szacunku do samego siebie, w konsekwencji pozwoli Ci stać się bardziej szczerą osobą i wzbudzać większe zaufanie. Zwiększy Twoją motywację, pobudzi rezerwy energii do działania. Przyniesie otwartość i ogrom swobody w kontaktach z ludźmi.

Apatyt zielony zwany jest kryształem wzrostu – życiowej siły narodzin, rozwoju i ciągłej odnowy. Jest potężnym minerałem, który będzie wspierał wszelkie nowe relacje oraz nowo obrane ścieżki życiowe. Apatyt pomoże Ci w prawidłowym utrzymywaniu właściwego kursu Twej życiowej podróży. Przyniesie niezwykłą siłę, determinację i wytrzymałość na wszelkie mentalne wyzwania. Apatyt zielony jest kamieniem czakry serca. Łagodzi smutki i żale po trudnych rozstaniach. Pomaga w zrozumieniu niemożności kontunuowania relacji. Leczy serce i wspiera przygotowania do wejścia w nowy związek.

Apatyt żółty łączy się z czakrą splotu słonecznego. Przynosi siłę w umacnianiu nowych zainteresowań i relacji. Wniesie do Twoich działań przejrzystość, pozwoli spojrzeć na sytuacje i rzeczy w innym świetle. Umacnia związki, wprowadza do nich radość, optymizm, wspomaga lepszą komunikację partnerską. Pomaga w dostrzeganiu potrzeb i pragnień drugiej osoby. Żółty apatyt pomaga w osiąganiu sukcesu i życiowego szczęścia, przynosi zdolność do dzielenia się miłością i troską przez całe życie.

Wszystkie apatyty mają zdolność do neutralizowania promieniowania elektromagnetycznego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium