j Sprawdź wyjątkowe właściwości apatytu - sklep internetowy Magneska

Apatyt

Intelekt  ★  Skupienie  ★  Akceptacja  ★  Harmonia  ★  SamoświadomośćApatyt jest przepięknym minerałem o spektrum barw od białej przez żółtą, zieloną, turkusową, fioletową, różową, czerwoną do brunatnej. Najpopularniejszą jednak odmianą jest ta o zabarwieniu zielono-turkusowym. Apatyt jest fosforanem wapnia, dodatkowo zawierającym chlor, fluor i grupy wodorotlenowe. Dzięki tak bogatemu składowi chemicznemu, sproszkowany apatyt niekiedy stosuje się do produkcji nawozów fosforowych. Sama nazwa minerału pochodzi od greckiego apatao (zwodzić), ponieważ apatyt, którego odcienie i skład chemiczny mogą się różnić ze względu na miejsce występowania, często był mylony z innymi kamieniami naturalnymi, m.in jasnozielona odmiana była uważana za oliwin. 

Apatyt występuje na całym świecie, m.in w Korei, Pakistanie, Kanadzie, Meksyku, Rosji i Niemczech.

Apatyt pomaga w skupieniu. Porządkuje myśli, pomaga rozwiązywać problemy. Rozszerza świadomość na wyższe poziomy poznawania świata. Wzmacnia samoświadomość, pomaga w wyrażaniu siebie. Zapobiega zmiennym nastrojom, motywuje i mobilizuje rezerwy energetyczne. Harmonizuje ciało i umysł. Oddala negatywne nastawienie do siebie i innych. Pomaga poszerzać wiedzę, wzmacnia intelekt.

Fizycznie, uważa się, że apatyt pomaga zrastać się złamanym kościom oraz wspomaga rekonwalescencję po przebytych urazach i leczeniu stomatologicznym. Wspomaga w zmęczeniu, łagodzi dolegliwości stawowe, hamuje apetyt.

Zodiak: Baran, Bliźnięta, Waga,

Numerologia: 9

Czakra: serce, gardło

Żywioł: Powietrze

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć