Ametyst

Oczyszczenie  ★  Spokój  ★  Świadomość duchowa  ★  Równowaga  ★  Koncentracja


Ametyst to jedna z najbardziej znanych i najpiękniejszych odmian kwarcu. Występuje w wielu odcieniach – od jasnego, niemal transparentnego wrzosowego do bardzo ciemnego jagodowego. W naturze tworzy kryształy różnej wielkości i kształtu – kryształy słupowe, szczotki i druzy, a także wypełnienia żył innych minerałów.

Ametyst - kamień spokoju i koncentracji - fioletowa wibracja czakry korony

Ametyst jest silnym kryształem ochronnym i oczyszczającym. Silnie łączy się z czakrą korony i trzeciego oka. Pomoże Ci rozwinąć intuicję i głęboką samoświadomość. Będzie ułatwiał podejmowanie racjonalnych decyzji w ważnych momentach życia i wspierał Cię w dążeniu do wyznaczonych celów. Poprawi Twoją koncentrację i skupienie, będzie dyscyplinował Cię w pracy, wzmocni myślenie analityczne, złagodzi wszelkiego rodzaju smutki, żale i napięcia. Wzbudzi w Tobie poczucie sprawiedliwości, bezinteresowności i mądrości duchowej. Pomoże zrozumieć niejasne sny, zwalczy bezsenność. Wzmocni Twoją aurę. Będzie silnym wsparciem w realizacji pragnień.


Zodiak: Panna, Koziorożec, Baran, Ryby, Wodnik.

Numerologia: 3

Czakra: trzecie oko, korona

Żywioł: powietrze, woda

 

Więcej na temat właściwości ametystu przeczytasz na dole strony, pod listą produktów.

Treści w moim sklepie tworzę na podstawie literatury mineralogicznej, w oparciu o własną interpretację.
Kopiowanie tworzonych przeze mnie treści jest traktowane jako naruszenie praw autorskich.

Aktywne filtry

Ametyst jest kamieniem idealnym dla osób borykających się ze stanami lękowymi, epizodami depresyjnymi oraz notorycznie wpadających w chandry i rozdrażnienie. Ametyst zwany jest, przez litoterapeutów, masażystą umysłu. Osłoni Cię przed negatywnymi wpływami i atakami psychicznymi oraz wszelkiego rodzaju krzywdami emocjonalnymi. Będzie wspierał w stanach lękowych, zwalczy natręctwa myśli. W łagodny, stopniowy sposób przyniesie w Twoim życiu radość, spokój i harmonię. Pozwoli spojrzeć na problemy od drugiej strony i swym kojącym działaniem, pomoże w znalezieniu prostych, racjonalnych rozwiązań.

Jeśli borykasz się z bezsennością, ametyst jest dedykowany właśnie Tobie. Postaw przy łóżku niewielkich rozmiarów surową szczotkę lub obelisk lub po prostu połóż się spać w ulubionej bransoletce z ametystem. Ametyst delikatnie otuli Cię swoimi łagodnymi wibracjami i pozwoli osiągnąć głęboki sen.

Fizycznie ametyst wspomaga trawienie, uspokaja system nerwowy i mózg, łagodzi migreny i inne bóle głowy. Wzmacnia płuca i układ oddechowy. Reguluje poziom hormonów. Wpływa korzystnie na układ odpornościowy. Pomaga w walce z nałogami.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć