Ametyst

Oczyszczenie  ★  Spokój  ★  Świadomość duchowa  ★  Równowaga  ★  KoncentracjaAmetyst to jedna z najbardziej znanych i najpiękniejszych odmian kwarcu. Występuje w wielu odcieniach – od jasnego, niemal transparentnego wrzosowego do bardzo ciemnego jagodowego. W naturze tworzy kryształy różnej wielkości i kształtu – kryształy słupowe, szczotki i druzy, a także wypełnienia żył innych minerałów. 


Ametyst jest silnym kryształem ochronnym i oczyszczającym. Silnie łączy się z czakrą korony i trzeciego oka. Osłoni Cię przed negatywnymi wpływami i atakami psychicznymi oraz wszelkiego rodzaju krzywdami emocjonalnymi. Będzie wspierał w stanach lękowych, zwalczy natręctwa myśli. Pomoże Ci rozwinąć intuicję i głęboką samoświadomość. Będzie ułatwiał podejmowanie racjonalnych decyzji w ważnych momentach życia i wspierał Cię w dążeniu do wyznaczonych celów. Poprawi Twoją koncentrację i skupienie, będzie dyscyplinował Cię w pracy, wzmocni myślenie analityczne, złagodzi wszelkiego rodzaju smutki, żale i napięcia. Wzbudzi w Tobie poczucie sprawiedliwości, bezinteresowności i mądrości duchowej. Pomoże zrozumieć niejasne sny, zwalczy bezsenność. Wzmocni Twoją aurę. Będzie silnym wsparciem w realizacji pragnień.

Fizycznie ametyst wspomaga trawienie, uspokaja system nerwowy i mózg, łagodzi migreny i inne bóle głowy. Wzmacnia płuca i układ oddechowy. Reguluje poziom hormonów. Wpływa korzystnie na układ odpornościowy. Pomaga w walce z nałogami.

Zodiak: Panna, Koziorożec, Baran, Ryby, Wodnik.

Numerologia:3

Czakra: trzecie oko, korona

Żywioł: powietrze, woda

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć