Ametyst

Oczyszczenie  ★  Spokój  ★  Świadomość duchowa  ★  Równowaga  ★  KoncentracjaAmetyst to jedna z najbardziej znanych i najpiękniejszych odmian kwarcu. Występuje w wielu odcieniach – od jasnego, niemal transparentnego wrzosowego do bardzo ciemnego jagodowego. W naturze tworzy kryształy różnej wielkości i kształtu – kryształy słupowe, szczotki i druzy, a także wypełnienia żył innych minerałów. 


Ametyst jest popularny jako kryształ oczyszczający. Pomaga chronić się przed negatywnymi wpływami, strzeże przed stresem środowiskowym. Wspiera nas w stanach lękowych, zwalcza natręctwa myśli. Pomaga podejmować racjonalne decyzje i dążyć do wyznaczonych celów. Wzmacnia przyjaźnie. Poprawia koncentrację i skupienie, dyscyplinuje w pracy, wzmacnia myślenie analityczne. Budzi poczucie sprawiedliwości i poprawia intuicję. Pomaga zrozumieć niejasne sny. Potęguje energie innych kryształów, wzmacnia aurę.

Wspomaga trawienie, uspokaja system nerwowy i mózg, łagodzi migreny i inne bóle głowy. Wzmacnia płuca i układ oddechowy. Reguluje poziom hormonów. Wpływa korzystnie na układ odpornościowy. Pomaga na bezsenność.

Ametyst w astrologii przypisywany jest osobom spod znaku Panny, Koziorożca, Barana, Ryb i Wodnika.

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć