Hematyt

Odwaga  ★  Siła Woli  ★  Pewność siebie  ★  Ochrona  ★  Stabilność

Hematyt z chemicznego punktu widzenia jest tlenkiem żelaza. Sproszkowany, odznacza się krwistoczerwoną barwą. W starożytności, hematytu używali wojownicy - proszkiem wymieszanym z wodą, przed bitwami, zdobili swoje twarze, nadając sobie diabolicznego wyglądu. Hematyt stosowano także jako pigment w pracach artystycznych - m.in. malowidłach ściennych czy rycinach średniowiecznych ksiąg. Polerowany hematyt, w formie płaskich płyt, był używany jako lustra.

Hematyt jest pięknym, grafitowym kamieniem, łączącym się z czakrą podstawy. Wchłania wszelkie negatywne energie z otoczenia, nie pozwalając by zaburzyły Twój nastrój. Hematyt silnie uziemia, uspokaja i pozwala uwolnić się od ograniczeń, które sami sobie stwarzamy. Wzmacnia organizm, dodaje siły. Przywróci Twoją równowagę energetyczną. Wprowadzi do Twojego życia zdecydowanie, wytrzymałość i ducha walki. Pozwoli Ci skoncentrować się na realizacji bieżących zadań. Da wsparcie w momentach nadmiernego przytłoczenia i strachu. Pozwoli przejść obojętnie obok niespodziewanej, bezpodstawnej krytyki. Sprowadzi Cię na ziemię, kiedy zaczynasz tracić kontrolę nad własnym życiem. 

Fizycznie leczy i wspiera wszelkie dolegliwości związane z układem krwionośnym. Pomaga przy wchłanianiu żelaza w jelicie grubym, wspiera produkcję czerwonych krwinek. Reguluje menstruację, zwęża naczynia krwionośne. Wspomaga odtruwanie organizmu, poprawia dotlenienie komórek, pomaga w tworzeniu się nowych. Wzmacnia działanie wątroby i śledziony. Polecany szczególnie po przebytych ciężkich chorobach, dla wsparcia regeneracji organizmu.Pamiętaj, że hematyt jest jak gąbka, nieustannie wciągająca negatywne myśli i energie. Oczyszczaj go często - najlepiej raz w tygodniu, dla utrzymania jego prawidłowego działania. Długo nieoczyszczany hematyt może pękać od nadmiaru zgromadzonej energii.

Zodiak: Wodnik, Baran, Waga, Skorpion
Numerologia: 9
Czakra: podstawy
Żywioł: ogień, ziemia

Treści w moim sklepie tworzę na podstawie literatury mineralogicznej, w oparciu o własną interpretację.
Kopiowanie tworzonych przeze mnie tekstów jest traktowane jako naruszenie praw autorskich.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium