Awenturyn

Kreatywność  ★  Spokój  ★  Dobrobyt  ★  Równowaga  ★  Sukces zawodowy


Awenturyn jest odmianą kwarcu z maleńkimi wrostkami miki, dającymi efekt iskrzenia. Najpopularniejszą odmianą jest awenturyn zielony, jednak występują także kamienie o barwie brzoskwiniowej, niebieskiej, czerwonej, żółtawej i białej.

Awenturyny są kamieniami dostatku, dobrobytu i sukcesu. Budzą zdolności przywódcze. Dodają pewności siebie, przy jednoczesnym zachowaniu wewnętrznej harmonii i równowagi. Uczą współczucia i empatii. Wzmagają kreatywność. Przynoszą dobre samopoczucie i emocjonalne wyciszenie. Sprzyjają odprężeniu. Odpędzają wampiry energetyczne. 

Fizycznie awenturyny działają korzystnie na bóle głowy i migreny. Wspierają leczenie układu moczowego. Łagodzą nudności i inne problemy żołądkowe.

 

Dodatkowe informacje o poszczególnych odmianach awenturynu, znajdziesz na dole strony, pod listą produktów.

Zodiak: Baran, Byk, Rak, Strzelec

Numerologia: 3

Czakra: serce (zielony), gardło, trzecie oko (niebieski), sakralna, splot słoneczny (żółty i czerwony)

Żywioł: ziemia

Treści w moim sklepie tworzę na podstawie literatury mineralogicznej, w oparciu o własną interpretację.
Kopiowanie tworzonych przeze mnie treści jest traktowane jako naruszenie praw autorskich.

Aktywne filtry

Do najbardziej znanych i popularnych odmian awenturynu należą awenturyn zielony, awenturyn niebieski oraz awenturyn żółty i czerwony.

Zielony awenturyn jest zwany kamieniem szansy. Wraz z cytrynem tworzą niezwykły duet kryształów dobrobytu, bogactwa i wiecznej szczęśliwości. Ponadto uwalnia od starych, utartych wzorców zachowań, umożliwiając Ci nieustanny wzrost, rozwój i dążenie bez przeszkód do sukcesu. Zielony awenturyn łączy się bezpośrednio z czakrą serca, pomoże Ci podnieść się po nieudanych związkach. Pocieszy Twoje serce i uzdrowi je, przygotuje Cię na nową miłość i pobudzi miłość własną, do samego siebie. Zwalczy Twoje ciche kompleksy, przyniesie dobre samopoczucie i spokój emocjonalny. Pozwoli udźwignąć stres związany z intensywnym trybem życia.

Niebieski awenturyn jest kamieniem pomagającym przezwyciężać wszelkie uzależnienia. Jest kryształem pomagającym przejąć kontrolę nad własnym życiem. W piękny sposób uświadamia, że dorosłość i wzięcie życia za rogi, jest znacznie lepsze od wiecznej młodości pozbawionej odpowiedzialności za własne czyny. Oczyszcza stare energie, pozwalając otworzyć się na rozwój wewnętrzy i pracę duchową. Wzmacnia zdolności komunikacyjne. Jest kamieniem przywództwa, pomaga zdobywać szacunek. Łączony z czakrą trzeciego oka i gardła.

Awenturyn żółty i awenturyn czerwony otwierają i równoważą czakrę splotu słonecznego i sakralną. Pomagają w przezwyciężaniu problemów związanych z kontrolą i władzą nad własnym życiem. Ułatwiają podejmowanie decyzji. Zwalczają przewrażliwienie na własnym punkcie. Wnoszą do życia pewność siebie, zbudowaną na nieustraszoności. Pobudzają pasję, energię i motywację w działaniach.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć