j Właściwości awenturynu - kamienia dobrobytu i równowagi - sklep internetowy Magneska

Awenturyn

Kreatywność  ★  Spokój  ★  Dobrobyt  ★  Równowaga  ★  Sukces zawodowyAwenturyn jest odmianą kwarcu z maleńkimi wrostkami miki, dającymi efekt iskrzenia. Najpopularniejszą odmianą jest awenturyn zielony, jednak występują także kamienie o barwie brzoskwiniowej, niebieskiej, czerwonej i białej.

Awenturyny są kamieniami dostatku, dobrobytu i sukcesu. Budzą zdolności przywódcze. Dodają pewności siebie, przy jednoczesnym zachowaniu wewnętrznej harmonii i równowagi. Uczą współczucia i empatii. Wzmagają kreatywność. Przynoszą dobre samopoczucie i emocjonalne wyciszenie. Sprzyjają odprężeniu. Odpędzają wampiry energetyczne. 

Zielony awenturyn łączy się bezpośrednio z czakrą serca, pomoże Ci podnieść się po nieudanych związkach. Pocieszy Twoje serce i uzdrowi je, przygotuje Cię na nową miłość i pobudzi miłość własną, do samego siebie. Zwalczy Twoje ciche kompleksy, przyniesie dobre samopoczucie i spokój emocjonalny.

Niebieski awenturyn jest kamieniem pomagającym przezwyciężać wszelkie uzależnienia. Oczyszcza stare energie, pozwalając otworzyć się na rozwój wewnętrzy i pracę duchową. Wzmacnia zdolności komunikacyjne. Łączony z czakrą trzeciego oka i gardła.

Awenturyn żółty i awenturyn czerwony otwierają i równoważą czakrę splotu słonecznego i sakralną. Pomagają w przezwyciężaniu problemów związanych z kontrolą i władzą nad własnym życiem. Ułatwiają podejmowanie decyzji. Zwalczają przewrażliwienie na własnym punkcie. 

Fizycznie awenturyny działają korzystnie na bóle głowy i migreny. Wspierają leczenie układu moczowego. Łagodzą nudności i inne problemy żołądkowe.


Zodiak: Baran, Byk, Rak, Strzelec

Numerologia: 3

Czakra: serce (zielony), gardło, trzecie oko (niebieski), sakralna, splot słoneczny (żółty i czerwony)

Żywioł: ziemia

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć