Kryształ górski

Oczyszczenie  ★  Wzmocnienie  ★  Harmonia  ★  Energia  ★  Siła

Kryształ górski zwany jest królem minerałów. Jest bezbarwną, najczystszą odmianą kwarcu. To kamień, który jako pierwszy powinien znaleźć się w Twojej kolekcji minerałów. Emanuje czystą, uzdrawiającą energią. Najmocniej łączy się z czakrą korony, jednak będzie uzdrawiał i harmonizował Twoje ciało, umysł i ducha na poziomie wszystkich siedmiu czakr. Jest jedynym minerałem, który ma tak wspaniałe zdolności.

Kryształ górski jest silnym kamieniem oczyszczającym i wzmacniającym Twoje ciało. Usunie nieczystości psychiczne i negatywne pozostałości z Twojego pola energii, pomoże skupić myśli i ułatwi medytację. Przyniesie równowagę ciała, umysłu i duszy. Przenikając Twoje ciało, będzie porządkował myśli i czyny w kierunku szlachetnych celów. Przywoła spokój i jasność do Twojego życia. Zadba o jego wszelkie ciemne strony i uporządkuje je w jedną, piękną całość. Kryształ górski da Ci siłę do działania, będzie przeciwdziałał nadwrażliwości i użalaniu się nad sobą. Pomoże wyzbyć się lęków, drażliwości i słabości. Poprawi jakość życia psychicznego i fizycznego.

Kryształ górski ma zdolność do samooczyszczania oraz oczyszczania innych minerałów. Wzmacnia i potęguje działanie innych kamieni. Stosowany wraz z czarnym turmalinem wspaniale równoważy energie męskie i żeńskie.

Fizycznie polecany jest przy różnego rodzaju alergiach skórnych i oparzeniach. Wspomaga ciało w chorobach układu nerwowego. Używany z innymi minerałami będzie potęgował ich uzdrawiające działanie we wszystkich dysfunkcjach organizmu. Więcej na temat kryształu górskiego przeczytasz na dole strony, pod listą produktów.

Zodiak: wszystkie znaki zodiaku
Numerologia: 4
Kamień urodzeniowy: kwiecień
Czakra: korona
Żywioł: woda, ogień, ziemia, powietrze

Treści w moim sklepie tworzę na podstawie literatury mineralogicznej, w oparciu o własną interpretację.
Kopiowanie tworzonych przeze mnie tekstów jest traktowane jako naruszenie praw autorskich.

Odkryj oryginalną biżuterię z kryształem górskim

Kryształ górski to najczystsza postać kwarcu. Jest przeźroczysty lub mleczny. Zawiera minimalne ilości inkluzji, a najczęściej jest ich całkowicie pozbawiony. W jego strukturach mogą pojawiać się niewielkie spękania, często załamujące światło, tworząc wewnątrz kryształu górskiego efekt tęczy. Niektóre, bardzo rzadkie, okazy posiadają powstałe w procesach geologicznych pęcherzyki powietrza, wypełnione kroplami wody. Inne, w których wnętrzu pojawiają się inkluzje różnych minerałów, ułożone bardzo regularnie, tworząc efekt kryształu w krysztale, nazywane są kryształem górskim z fantomem. Kryształ górski jest minerałem występującym na całym świecie, a jego liczne odmiany, zabarwione od domieszek innych pierwiastków jak ametyst, cytryn, kwarc różowy, kwarc dymny czy kwarc niebieski, tworzą ogromną grupę kamieni naturalnych, bez których ciężko wyobrazić sobie świat biżuterii.

Kryształ górski bardzo często wybieram do tworzenia bransoletek, kolczyków i pierścionków. Wspaniale łączy się z innymi minerałami w biżuterii i wzmacnia ich działanie. Jest to również, obok białego topazu i bardzo jasnych odmian turmalinu, kamień, który jest bezbarwny i daje wspaniałe możliwości połączeń kolorystycznych.

Jeśli szukasz unikatowej biżuterii z kryształem górskim i chcesz prawdziwie poczuć jego moc, wybierz minimalistyczny naszyjnik z surowym soplem kryształu górskiego lub kolczyki z kolekcji Sparkles. Wykonałam dla Ciebie mnóstwo wzorów biżuterii z wykorzystaniem tego niezwykłego kamienia. Zerknij do zakładki „Kryształ górski” i sprawdź co dla Ciebie przygotowałam. Czeka tam na Ciebie mnóstwo wzorów biżuterii z kryształem górskim – królem minerałów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium