Malachit

Ochrona  ★  Mądrość  ★  Równowaga  ★  Spokój  ★  Lojalność

Malachit jest przepięknym, pasiastym minerałem o barwie szmaragdowo-zielonej. Chemicznie jest zasadowym węglanem miedzi. Występuje na terenie Kongo, Zambii, Australii, Rosji, Niemiec czy Meksyku w postaci igiełkowych, włóknistych skupień kryształów. Niekiedy bryły malachitu osiągają bardzo duże rozmiary i wagę nawet do kilku ton. Piękno kamienia i jego stosunkowo duża dostępność pozwoliły na stworzenie wielu zjawiskowych elementów architektonicznych. Podziwiać je można m.in w Ermitażu w Rosji, w Komnacie Malachitowej, gdzie znajduje się mnóstwo waz, stolików, zegarów, a nawet kolumn z malachitu. Sproszkowanego malachitu, wraz z lapisem lazuli, używano w starożytnym Egipcie jako barwnika kosmetycznego do tworzenia cieni do powiek.

W praktykach terapeutycznych malachit jest cenionym, potężnym minerałem ochronnym. Pochłania negatywne energie i zanieczyszczenia z ciała i atmosfery. Chroni przed promieniowaniem i wampirami energetycznymi. Pozwala otwierać serce na bezwarunkową miłość. Jest kamieniem wojowników i mędrców. Uczy brać odpowiedzialność za własne czyny. Uwalnia zahamowania, rozwija empatię i lojalność wobec innych. Daje siłę i pewność siebie. Wprowadza do życia spokój i harmonię. Wraz z chryzokolą tworzy duet najważniejszych kobiecych kamieni leczniczych.

Fizycznie malachit łagodzi bóle skurczowe i migreny. Pomocny przy leczeniu wszystkich kobiecych dolegliwości. Łagodzi opuchlizny, wspomaga regenerację tkanek.Polecany osobom spod znaku Byka, Skorpiona i Koziorożca

Zodiak: Byk, Skorpion, Koziorożec
Numerologia: 9
Czakra: serce
Żywioł: ziemia

Treści w moim sklepie tworzę na podstawie literatury mineralogicznej, w oparciu o własną interpretację.
Kopiowanie tworzonych przeze mnie tekstów jest traktowane jako naruszenie praw autorskich.

Biżuteria z malachitu – daj się uwieść naturalnemu pięknu

Malachit to kamień, który charakteryzuje się bardzo rozbudowanym rysunkiem. Tworzące się w jego strukturach pasma w najróżniejszych odcieniach zieleni, układają się w piękne, niepowtarzalne formy. Oczka, fantazyjne zawijasy, fale, proste pasy – to tylko jedne z przykładów niezwykłych, malachitowych powierzchni.

W swoich pracach często łączę malachit z chryzokolą – te dwa minerały często koegzystują w przyrodzie. Chryzokola potrafi tworzyć w malachicie przepiękne, intensywnie niebieskie inkluzje przypominające kwiaty lub chmury. To połączenie formuje unikatową, pod kątem kolorystycznym i strukturalnym, całość przypominającą Ziemię widzianą z kosmosu.

Głęboka, soczysta zieleń malachitu pięknie komponuje się zarówno ze złotymi jak i srebrnymi dodatkami, co jest bardzo przydatne przy tworzeniu nowych projektów biżuterii. W moim sklepie Magneska.pl czekają na Ciebie ręcznie wykonane bransoletki z malachitem oraz nietuzinkowe kolczyki i naszyjniki. Wybierz kompozycję, która najbardziej rezonuje z Twoją duszą i ciesz się wspaniałymi właściwościami malachitu każdego dnia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium