Malachit

Ochrona  ★  Mądrość  ★  Równowaga  ★  Spokój  ★  LojalnośćMalachit jest przepięknym, pasiastym minerałem o barwie szmaragdowo-zielonej. Chemicznie jest zasadowym węglanem miedzi. Występuje na terenie Kongo, Zambii, Australii, Rosji, Niemiec czy Meksyku w postaci igiełkowych, włóknistych skupień kryształów. Niekiedy bryły malachitu osiągają bardzo duże rozmiary i wagę nawet do kilku ton. Piękno kamienia i jego stosunkowo duża dostępność pozwoliły na stworzenie wielu zjawiskowych elementów architektonicznych. Podziwiać je można m.in w Ermitażu w Rosji, w Komnacie Malachitowej, gdzie znajduje się mnóstwo waz, stolików, zegarów, a nawet kolumn z malachitu. Sproszkowanego malachitu, wraz z lapisem lazuli, używano w starożytnym Egipcie jako barwnika kosmetycznego do tworzenia cieni do powiek.


W praktykach terapeutycznych malachit jest cenionym, potężnym minerałem ochronnym. Pochłania negatywne energie i zanieczyszczenia z ciała i atmosfery. Chroni przed promieniowaniem i wampirami energetycznymi. Pozwala otwierać serce na bezwarunkową miłość. Jest kamieniem wojowników i mędrców. Uczy brać odpowiedzialność za własne czyny. Uwalnia zahamowania, rozwija empatię i lojalność wobec innych. Daje siłę i pewność siebie. Wprowadza do życia spokój i harmonię. Wraz z chryzokolą tworzy duet najważniejszych kobiecych kamieni leczniczych.

Fizycznie malachit łagodzi bóle skurczowe i migreny. Pomocny przy leczeniu wszystkich kobiecych dolegliwości. Łagodzi opuchlizny, wspomaga regenerację tkanek.

Polecany osobom spod znaku Byka, Skorpiona i Koziorożca

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć