Amazonit

Szczerość  ★  Bezwarunkowa miłość własna  ★  Komunikacja  ★  Zaufanie  ★  Uczciwość

Amazonit jest glikokrzemianem potasu o przepięknej niebiesko-zielonej barwie z delikatnymi białymi lub kremowymi smugami. Występuje na całym świecie w odmianach delikatnie różniących się między sobą rysunkiem i odcieniem barwy turkusowej.

Biżuteria z amazonitu - kamienia dobrobytu i równowagi

Amazonit ułatwia miłość i wzajemne zrozumienie dzięki łączności czakr serca i gardła. Jest kamieniem równoważącym energię męską i żeńską. Amazonit przyniesie dobre samopoczucie, budowane na spokoju ducha i wewnętrznej harmonii. Korzystnie wpłynie na Twoją kreatywność, odwagę i prawdomówność. Ukoi nerwy. Będzie inspirował Cię do życia w prawdzie, w zgodzie z własnym sumieniem i przekonaniami. Pomoże w sprawnej i jasnej komunikacji. Pobudzi Twoją elokwencję i zdolność do wysławiania się w sposób zrozumiały dla innych. W sytuacjach stresowych, pomoże Ci zachować spokój. Skłoni Cię do honorowego rozwiązywania spraw. Pomoże zawalczyć z kompleksami, obudzi bezwarunkową miłość własną. Zmniejszy wahania nastroju. Wniesie do Twojego życia poczucie dobrobytu emocjonalnego, pełnego radości, pozytywnej energii i równowagi.

Amazonit łagodzi bóle karku i mięśni, osłabia skurcze. Przyspiesza rekonwalescencję po przebytych chorobach. Pomaga w walce z bezsennością. Łagodzi dolegliwości menstruacyjne.

Zodiak: Wodnik, Bliźnięta, Panna
Numerologia: 5
Czakra: serce, gardło
Żywioł: ziemia, woda

Treści w moim sklepie tworzę na podstawie literatury mineralogicznej, w oparciu o własną interpretację.
Kopiowanie tworzonych przeze mnie tekstów jest traktowane jako naruszenie praw autorskich.

Naszyjnik choker unikat kolorowe gładkie kamienie i hematyt Naszyjnik choker unikat kolorowe gładkie kamienie i hematyt
Producent: Magneska
Cena:

149,90 zł

Cena regularna: 189,90 zł

Najniższa cena: 189,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Naszyjnik choker unikat amazonit brazylijski i kamień księżycowy Naszyjnik choker unikat amazonit brazylijski i kamień księżycowy
Producent: Magneska
Cena:

179,90 zł

Cena regularna: 219,90 zł

Najniższa cena: 219,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Naszyjnik choker perła, amazonit, kwarc różowy, cytryn, karneol i hematyt Naszyjnik choker perła, amazonit, kwarc różowy, cytryn, karneol i hematyt
Producent: Magneska
Cena:

179,90 zł

Cena regularna: 239,90 zł

Najniższa cena: 239,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Amazonit, o nazwie nawiązującej do mitycznej krainy Amazonii oraz rzeki Amazonki, to kamień, który wywołuje w sercach burzę emocji i cieszy oczy swoim niezwykłym kolorem. Ta niebiańska turkusowa barwa, czasem z delikatnymi, białymi wrostkami, przywodzi na myśl spokojne wody egzotycznych lagun.

Historia Amazonitu sięga w głąb wieków, przemawiając do nas z odległych czasów starożytnych cywilizacji. Już w kulturze egipskiej był czczony jako kamień ochronny, strzegący przed negatywnymi energiami i przynoszący pomyślność swojemu właścicielowi. Starożytni Indianie Ameryki Południowej również znali jego magiczną moc, uważając go za kamień mądrości i odwagi, a także za talizman związków i przyjaźni.

Amazonit - kamień spokoju i odwagi

Przemierzając ścieżki życia w otoczeniu biżuterii z amazonitu, doświadczysz nie tylko wspaniałego piękna, ale także pozytywnej energii, która otuli Cię w promieniach spokoju i harmonii. To kamień, który pomaga odnaleźć wewnętrzną równowagę, uspokaja burzliwe emocje i dodaje odwagi w pokonywaniu życiowych wyzwań.

Odkryj magię amazonitu i pozwól, aby jego siła towarzyszyła Ci w każdym kroku życia. W moim sklepie z ręcznie robioną biżuterią z kamieni naturalnych znajdziesz unikalne wzory, które połączą Cię z pierwotną mocą natury i inspirującą historią ludzkości. Przyjdź i pozwól się oczarować!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium