Serafinit

Świadomość duchowa  ★  Przyjaźń  ★  Odwaga  ★  Równowaga  ★  Spokój

Serafinit, zwany inaczej klinochlorem jest minerałem o przepięknej, ciemnozielonej barwie. Występuje głównie w Rosji, w okolicach jeziora Bajkał. Nazwa serafinit pochodzi od charakterystycznych perłowych wrostków w strukturze kamienia, przypominających skrzydła anioła - Serafina. 

Serafinit łączy się z czakrą korony, ułatwia wejście w duchowe rozważania. Dzięki swojej mocnej wibracji, jest polecany w medytacji, dla uzyskania łączności z wszechświatem i duchowymi przewodnikami. Serafinit przyciąga przyjaźnie, umacnia relacje międzyludzkie, pielęgnuje związki. Leczy miłość na poziomie duchowym, pomaga zrastać się złamanym sercom. Dodaje odwagi życiowej i uczy ciekawości świata. Otwiera nas przed tym, co nieznane. Usuwa stres i wszelkie troski, przynosi wewnętrzny spokój i równowagę emocjonalną. Pomaga rozwiązywać problemy i wyciągać z nich wnioski.

Na poziomie fizycznym serafinit aktywuje i regeneruje wątrobę. Poprawia ogólne samopoczucie. Wspomaga odnowę organizmu, ujędrnia tkankę łączną. Przynosi lekkość ciału i poprawia kondycję.

Zodiak: Byk, Strzelec
Numerologia:
Czakra: serce, korona
Żywioł: ziemia

Treści w moim sklepie tworzę na podstawie literatury mineralogicznej, w oparciu o własną interpretację.
Kopiowanie tworzonych przeze mnie tekstów jest traktowane jako naruszenie praw autorskich.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium