Akwamaryn

Oczyszczenie  ★  Spokój  ★  Inspiracja  ★  Wewnętrzna siła  ★  Szczęście i beztroskaAkwamaryn jest jasną, niebieskozieloną odmianą berylu. Jest twardym kamieniem szlachetnym, zabarwionym śladową ilością żelaza. Występuje głównie w Brazylii, Rosji, Nigerii, Zimbabwe, USA czy na Madagaskarze. 


W praktykach terapeutycznych akwamaryn jest ważnym narzędziem oczyszczania i porządkowania żywiołu wodnego, symbolu naszych uczuć i emocji. Akwamaryn usuwa emocjonalne zatrucia, przynosi wewnętrzny spokój. Zwiększa naszą odporność na negatywne czynniki zewnętrzne, utrzymuje dobrą łączność między czakrą serca i gardła. Ułatwia harmonijne wysławianie się. Łagodzi żale i poczucie samotności. Jest kamieniem zadowolenia i beztroski. Przynosi szczęście i spokój. Uczy tolerancji, współczucia i odpowiedzialności wobec innych. Dodaje odwagi i pomaga w nauce. Zmniejsza uczucie zmęczenia. Motywuje i dodaje pewności siebie w dążeniu do wyznaczonego celu.

Działa leczniczo na alergie skórne, dolegliwości szyi i gardła. Przy dolegliwościach żołądka i wątroby działa rozkurczająco. 

Polecany osobom spod znaku Wagi, Wodnika, Ryb i Bliźniąt.

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć