Sodalit

Spokój  ★  Racjonalne myślenie  ★  Asertywność  ★  Samoakceptacja  ★  IntuicjaSodalit jest kamieniem o intensywnie niebieskiej barwie z białymi wrostkami i żyłami. Występuje także w formie białych, szarych, zielonych i bezbarwnych kryształów. Występuje głównie w Kanadzie, Grenlandii, Włoszech, Birmie, Rosji i USA.

Sodalit łączy się z czakrą gardła i trzeciego oka. Jest kamieniem wprowadzającym w umyśle spokój i porządek. Jest naturalnym wzmacniaczem energii, której pragniesz. Reguluje jej nadmiary i niedobory. Pomaga w stanach zagubienia, strachu i niepokoju. Zachęca do racjonalnego myślenia. Równoważy i łączy podświadomość ze świadomością. Nauczy Cię asertywności i umiejętności forsowania swoich racji. Wzmocni poczucie własnej wartości. Przyniesie zaufanie do siebie i samoakceptację. Zmotywuje Cię do działania, nauczy altruizmu i miłości do ludzi. Pomoże w wyrażaniu własnych uczuć, załagodzi trudne do opanowania emocje. Da jasność myślenia, poprawi intuicję. Jak inne kamienie w kolorze niebieskim, będzie pomocny w jasnej, zrozumiałej komunikacji i przy wystąpieniach publicznych.

Sodalit wspiera rozwój dzieci. Ma pozytywny wpływ na układ limfatyczny i metabolizm. Leczy dolegliwości gardła i strun głosowych. Obniża ciśnienie krwi. Wspomaga wchłanianie płynów w organizmie. Pomaga przy bezsenności.

Zodiak: Panna, Strzelec

Numerologia: 4

Kartę z właściwościami sodalitu znajdziesz tutaj

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć