Tygrysie oko

Radość  ★  Harmonia  ★  Skupienie  ★  Ochrona  ★  OdwagaTygrysie oko to przepiękny kamień naturalny o wyjątkowym wyglądzie. Tworzą go równolegle ułożone włókna, zbudowane z minerałów krzemowych (krokidolitu i goethytu) i kwarcu. Warstwowe ułożenie minerałów powoduje powstanie jasnej smugi, co daje niesamowity efekt kociego oka. Ze względu na zmienny skład chemiczny warstw krzemowych kamienia, jego barwa może się różnić. Przy odcieniu bordowym kamień nazywamy bawolim okiem, barwa niebieska natomiast uzasadnia nazwę sokole oko. Tygrysie oko jest kamieniem popularnym i łatwo dostępnym na całym świecie. Jego wydobycie przeprowadza się m.in. w Australii, Indiach, Afryce Południowej i USA.


Tygrysie oko, ze względu na różne barwy łączy się z czakrą podstawy (czerwone), czakrą splotu słonecznego (żółte/brązowe) oraz czakrą gardła (niebieskie). Swoją nazwę tygrysie oko zawdzięcza nie tylko podobieństwu do pięknych, bursztynowych oczu wielkiego kota, ale przede wszystkim do obdarowywania niesamowitą, pierwotną siłą i odwagą, jaką dysponuje tygrys. Tygrysie oko pozwoli Ci zmienić perspektywę, spojrzeć na swoje życie z innego punktu widzenia, wyrwie z rutyny. Doda Ci radości i odwagi, inspirującej do realizacji nowych celów. Pomoże podejmować racjonalne decyzje, będzie wspierał przy silnych wahaniach nastroju. Zwalczy stres, zwątpienie i umysłowe zamieszanie. Pomoże diagnozować potencjalne zaburzenia i szybko się ich wyzbywać. Wspomoże w skupieniu i koncentracji. Będzie silnie energetyzować Twoje ciało, stabilizować zmiany nastroju. Doda odwagi w trudnych sytuacjach. Ochroni przed wampirami energetycznymi. Pobudzi Twoje wewnętrzne ciepło. 

Fizycznie tygrysie oko wspomaga układ oddechowy, łagodzi duszności przy atakach astmy. Łagodzi bóle stawów. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, reguluje poziom cukru we krwi.

Zodiak: Bliźnięta, Lew, Panna

Numerologia: 4

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć