Tygrysie oko

Radość  ★  Harmonia  ★  Skupienie  ★  Ochrona  ★  OdwagaTygrysie oko to przepiękny kamień naturalny o wyjątkowym wyglądzie. Tworzą go równolegle ułożone włókna, zbudowane z minerałów krzemowych (krokidolitu i goethytu) i kwarcu. Warstwowe ułożenie minerałów powoduje powstanie jasnej smugi, co daje niesamowity efekt kociego oka. Ze względu na zmienny skład chemiczny warstw krzemowych kamienia, jego barwa może się różnić. Przy odcieniu bordowym kamień nazywamy bawolim okiem, barwa niebieska natomiast uzasadnia nazwę sokole oko. Tygrysie oko jest kamieniem popularnym i łatwo dostępnym na całym świecie. Jego wydobycie przeprowadza się m.in. w Australii, Indiach, Afryce Południowej i USA.

Tygrysie oko jest kamieniem radości i wewnętrznego ciepła. Pomaga podejmować racjonalne decyzje, wspiera przy silnych wahaniach nastroju. Zwalcza stres, zwątpienie i umysłowe zamieszanie. Pomaga diagnozować potencjalne zaburzenia i szybko się ich wyzbywać. Wspomaga w skupieniu i koncentracji. Silnie energetyzuje ciało, stabilizuje zmiany nastroju. Dodaje odwagi w trudnych sytuacjach. Chroni przed wampirami energetycznymi.

Fizycznie tygrysie oko wspomaga układ oddechowy, łagodzi duszności przy atakach astmy. Łagodzi bóle stawów. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, reguluje poziom cukru we krwi.

Astrologicznie tygrysie oko polecane jest osobom spod znaku Bliźniąt, Lwa i Panny

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć