Cytryn

Równowaga  ★  Myślenie twórcze  ★  Pewność siebie  ★  Dobrobyt  ★  Siła

Cytryn jest barwną odmianą kwarcu. Jego jasnożółta barwa pochodzi od śladowych ilości żelaza w strukturze. W naturze występuje w formie licznych skupisk kryształów - kwarcowych szczotek. W zależności od miejsca występowania, a tym samem ilości żelaza w strukturach minerału, jego kolor może wahać się od bardzo bladego, niemal transparentnego do miodowego, prawie brązowego.

Cytryn – kamień manifestowania pragnień i marzeń

Cytryn jest jednym z najsilniejszych kamieni naturalnych, które wspierają manifestowanie własnych pragnień i marzeń. Napełnia ciało, głowę i ducha energetycznym, życiodajnym ciepłem, stając się tym samym swoistym słońcem wśród minerałów. Wspaniale oczyszcza umysł, napełnia go świeżymi pomysłami, orzeźwia i silnie stymuluje do działania.  

Fizycznie cytryn polecany jest przy zaburzeniach metabolizmu oraz chorobach skórnych. Wspomaga działanie trzustki i układu nerwowego. Łagodzi skurcze i dolegliwości menstruacyjne. Pomaga w leczeniu wszelkich dysfunkcji układu trawiennego. Wspiera odtruwanie organizmu, łagodzi nudności i wymioty.

Zodiak: Byk, Lew, Panna, Waga
Numerologia: 6
Kamień urodzeniowy: listopad
Czakra: splot słoneczny
Żywioł: powietrze

Więcej informacji na temat właściwości cytrynu znajdziesz na dole strony, pod listą produktów.

Treści w moim sklepie tworzę na podstawie literatury mineralogicznej, w oparciu o własną interpretację.
Kopiowanie tworzonych przeze mnie tekstów jest traktowane jako naruszenie praw autorskich.

Naszyjnik choker unikat kwarc różowy, kwarc niebieski, peridot, jadeit, cytryn i hematyt Naszyjnik choker unikat kwarc różowy, kwarc niebieski, peridot, jadeit, cytryn i hematyt
Producent: Magneska
Cena:

159,90 zł

Cena regularna: 209,90 zł

Najniższa cena: 209,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Naszyjnik choker perła, amazonit, kwarc różowy, cytryn, karneol i hematyt Naszyjnik choker perła, amazonit, kwarc różowy, cytryn, karneol i hematyt
Producent: Magneska
Cena:

179,90 zł

Cena regularna: 239,90 zł

Najniższa cena: 239,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Cytryn łączy się bezpośrednio z czakrą splotu słonecznego, położoną kilka centymetrów powyżej pępka. Jest kamieniem silnie pobudzającym osobiste pole energii i przywracającym życiową równowagę. Kryształ stymuluje myślenie twórcze, uwalnia umysł od ograniczeń, budzi ekstrawertyzm i dynamizm. Przynosi wewnętrzne ciepło, łagodzi stres, pomaga w walce z depresją i zaburzeniami około depresyjnymi. Pozwala łagodniej przejść przez chwilowe zniżki energetyczne ciała i umysłu. Swą słoneczną, ciepłą barwą, cytryn pobudzi i ożywi Twoje ciało.

Zadbaj o rozwój własnego szczęścia – noś biżuterię z cytrynem

Osobom wrażliwym i delikatnym doda pewności siebie. Obudzi radość, optymizm i zachwyt nad otaczającą rzeczywistością. Pomoże Ci osiągnąć sukces i dobrobyt na każdej płaszczyźnie życia. Pomoże Ci pracować nad udoskonalaniem Twojego wizerunku, wydobędzie z Ciebie Twoje ukryte talenty. Doda Ci siły i witalności w realizacji marzeń i pragnień. Cytryn będzie swoistym opiekunem Twojej mądrości i przyjacielem, który na każdym kroku Twojego życia za sprawą emanacji mocy koncentracji, pewności i wytrzymałości, będzie powodował rozkwit Twojego szczęścia. Zadba także o odbudowanie Twoich zdrowych relacji rodzinnych, jeśli te przepełnione są toksycznymi, pełnymi niechęci emocjami. Cytryn jest również wspaniałym sensorem osób, których zamiary wobec Ciebie owiane są negatywną energią. Kamień wyostrzy Twoje zmysły i intuicję, dając możliwość zrozumienia i wychwycenia takich istot i w odpowiednim dla Ciebie czasie, uwolnienia się od nich.

Cytryn jest jednym z dwóch minerałów, które nie wymagają oczyszczania (drugi to kyanit), ponieważ nie gromadzi w sobie negatywnej energii. Ma zdolność do jej rozpraszania i uziemiania.

Mitologicznie cytryn przypisywany jest dwóm boginiom – Demeter i Persefonie, utożsamianych z wiosną, nowymi, życiowymi początkami, z pięknym, bujnym wzrostem i rozwojem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium