Cytryn

Równowaga  ★  Myślenie twórcze  ★  Pewność siebie  ★  Dobrobyt  ★  SiłaCytryn jest barwną odmianą kwarcu. Jego jasnożółta, stonowana barwa pochodzi od śladowych ilości żelaza w strukturze. Występuje w formie naturalnych, kwarcowych szczotek. 


Cytryn łączy się bezpośrednio z czakrą splotu słonecznego. Jest używany do pobudzenia osobistego pola energii, przywraca równowagę. Kamień stymuluje myślenie twórcze, uwalnia umysł od ograniczeń, budzi ekstrawertyzm i dynamizm. Łagodzi stres, pomaga w walce z depresją. Słoneczną barwą pobudzi i ożywi Twoje ciało. Doda pewności siebie osobom wrażliwym i delikatnym. Obudzi radość, optymizm, zachwyt i energię. Pomoże osiągnąć sukces i dobrobyt. Doda siły i witalności. Pomoże Ci popracować nad udoskonaleniem Twojego wizerunku, wydobędzie z Ciebie Twoje najskrytsze pragnienia i ułatwi ich realizację. Będzie swoistym opiekunem Twojej mądrości i przyjacielem, który na każdym kroku Twojego życia za sprawą emanacji mocy koncentracji, pewności i wytrzymałości, będzie powodował rozkwit Twojego szczęścia. Zadba także o odbudowanie Twoich zdrowych relacji rodzinnych, jeśli te przepełnione są toksycznymi, pełnymi niechęci emocjami.

Fizycznie cytryn polecany jest przy zaburzeniach metabolizmu oraz chorobach skórnych. Wspomaga działanie trzustki i układu nerwowego. Łagodzi skurcze i dolegliwości menstruacyjne. Pomaga w leczeniu wszelkich dysfunkcji układu trawiennego. Wspiera odtruwanie organizmu, łagodzi nudności i wymioty.

Zodiak: Byk, Lew, Panna, Waga
Numerologia: 6

Czakra: splot słoneczny

Żywioł: powietrze

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć