Karneol

Ciepło  ★  Kreatywność  ★  Odwaga  ★  Poczucie własnej wartości  ★  SeksualnośćKarneol jest minerałem z gromady krzemianów, odmianą chalcedonu o pomarańczowej barwie. Występuje w odmianach transparentnych lub nieprzejrzystych, nieprzepuszczających światła, w bardzo ciemnych, niemal brunatnych odcieniach.

Karneol łączy się z czakrą sakralną. Wzmocni Twoje prawdziwe Ja, jednocześnie panując nad rozbujałym ego. Jest kamieniem odwagi i śmiałości. Daje poczucie wewnętrznego ciepła, wnosi mocną nutę namiętności i seksualności w związkach. Pobudzi Twoją kobiecą energię, wzmocni poczucie ochrony i bezpieczeństwa. Zapobiegnie nieuzasadnionym napadom zazdrości i nagłemu uczuciu zakłopotania. Wniesie w Twoje życie mnóstwo radości, pomoże odbudować więzi rodzinne. Nauczy Cię na nowo ufać sobie, wzmocni silną wolę. Da poczucie odpowiedzialności za innych, przyniesie stanowczość i zdecydowanie. Wspomoże w zdobywaniu nowej wiedzy, poprawi Twoją pamięć i silnie pobudzi Twoją kreatywność. Doda sił witalnych, pozwoli wyzwolić się z apatii i lenistwa. Na długo utrzyma w młodości Twoje ciało, umysł i ducha.

Fizycznie karneol wspomaga odbudowę komórek w Twoim ciele. Zwiększa zdolność wchłaniania witamin i minerałów. Pomoże Ci pielęgnować Twoje zewnętrzne piękno. Pozytywnie wpływa na trawienie. Zwiększa apetyt, pomaga walczyć z zaburzeniami łaknienia. Wspomaga leczenie alergii oraz infekcji dróg oddechowych. 


Zodiak: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Panna

Numerologia: 5

Kartę z właściwościami karneolu znajdziesz tutaj

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć