Kamienie czakralne
Kamienie czakralne

Witaj na magneskowym blogu!

Dzisiaj przybliżę Ci temat, który jest ściśle związany z energią kamieni i ich wpływem na nasze ciała. 

Czakry, czyli energetyczne ośrodki znajdujące się w każdym z nas. Tworzą swoisty energetyczny układ krwionośny naszego ciała. W każdym z nas znajduje się siedem głównych czakr i siedem pomniejszych. Każda z nich łączy się z konkretnymi obszarami ciała i odpowiada za funkcje i dysfunkcje narządów i gruczołów znajdujących się w nich, a także za kwestie związane z naszym samopoczuciem, emocjonalnością, mentalnością i duchowością. Połączenie się z energią naszych czakr i zrównoważenie ich, pomaga nam wchodzić na wyższy poziom samoświadomości, uzyskać życiową harmonię i pozostać w lepszym kontakcie z samym sobą. 

W pracy nad czakrami, stosuje się wiele technik, w tym między innymi: medytację, uprawianie jogi, stosowanie olejków eterycznych, a także korzystanie z mocy kamieni naturalnych. Poniżej znajdziesz mini-poradnik z listą kamieni naturalnych, których wibracja przypisana jest do konkretnej czakry.

Czakra podstawy/korzenia (bransoletka czakry podstawy)

Jest położona u podstawy kręgosłupa, pomiędzy odbytem, a narządami rodnymi. Łączy się bezpośrednio z żywiołem Ziemi. Odpowiada za zdolność do zaspokajania podstawowych potrzeb, poczucie bezpieczeństwa i więzi rodzinne. Zbalansowanie jej zapewni głębokie uczucie jedności z naturą i pozwoli akceptować wszelkie życiowe wzloty i upadki. Da poczucie, że jesteśmy rozumieni i bezpieczni z naszą rodziną. Kryształami o wibracji odpowiadającej czakrze podstawy są kamienie o barwie czerwonej, brunatnej i czarnej:

Granat - wspiera w byciu silnym i zdecydowanym. Pomaga lepiej okazywać miłość. Równoważy umysł i ciało.
Heliotrop – uziemia, chroni, dodaje odwagi. Uczy jak unikać niebezpiecznych sytuacji.
Hematyt - pozwala skupić się na najważniejszych celach, dodaje odwagi. i energii. Kamień ochronny.
Jaspis czerwony - wzmacnia wiarę we własne możliwości. Poprawia umiejętności radzenia sobie z życiowymi trudnościami.
Kwarc dymny - uziemia, pozwala skupić się na bieżących zadaniach. Dodaje odwagi, wzmacnia mentalną wytrzymałość.
Obsydian (czarny, złoty, śnieżny, mahoniowy) - stymuluje rozwój na wszystkich poziomach. Przynosi jasność umysłu. Zmusza do stawiania czoła własnemu ego.
Onyks czarny - daje siłę, niezłomność i wytrzymałość. Wzmacnia samokontrolę,  stymuluje do mądrego podejmowania decyzji.
Turmalin czarny - chroni przed wampirami energetycznymi, łagodzi stresy. Oczyszcza, łączy nas z Ziemią.  Pozytywnie wpływa na witalność i stabilność emocjonalną.

Czakra sakralna (bransoletka czakry sakralnej)

Położona kilka centymetrów poniżej pępka. Łączy się z żywiołem Wody. Mocno związana z aktywnością seksualną i reprodukcją, jak również kreatywnością i emocjami. Zharmonizowanie czakry da poczucie polotu artystycznego, wyćwiczy umiejętność dzielenia się i wyrażania w zdrowy sposób naszych uczuć. Zapewni czerpanie przyjemności z wielu aktywności, ułatwi tworzenie i podtrzymywanie mocnych relacji międzyludzkich. Wniesie spokój o dobrobyt materialny i pomoże rozwijać go w zbilansowany sposób. Pozwoli zrozumieć emocjonalne aspekty własnej seksualności. Kryształami wspierającymi zbilansowanie czakry sakralnej są kamienie o barwie pomarańczowej:

Awenturyn pomarańczowy – pomaga w przezwyciężaniu problemów z władzą i kontrolą nad własnym życiem. Zwiększa kreatywność.
Chryzopraz (z przewagą brązu) - równoważy energię yin-yang, budzi kreatywność, wydobywa talenty.
Granat hessonit – zwiększa samoświadomość, równoważy popęd seksualny.
Jaspis dalmatyńczyk (łączy czakrę podstawy z czakrą sakralną) - zwiększa lojalność w związkach. Pomaga obiektywnie dostrzegać nasze mocne i słabe strony. 
Jaspis obrazkowy (pejzażowy) - pobudza kreatywność, uwalnia od wszelkich negatywnych emocji.
Karneol - zwiększa odwagę podczas rywalizacji. Koi złość, zastępuje ją miłością do życia. Stymuluje seksualność.
Kamień słoneczny -  wzmacnia wewnętrzny blask. Zachęca do asertywności, niezależności i oryginalności. Budzi zmysłowość.

Czakra splotu słonecznego (bransoletka czakry splotu słonecznego)

Jest położona kilka centymetrów powyżej pępka. Łączona z żywiołem Ognia. Odpowiedzialna za poczucie własnej wartości, samoocenę i osobowość. Zbalansowana potrafi ukazać naszego wewnętrznego wojownika, który zna swoją wartość, pielęgnuje w zdrowy sposób swoją moc i jest tolerancyjny wobec siebie i innych. Pomaga zachować równowagę między duchowością, a materializmem. Czakra splotu słonecznego wibruje w towarzystwie kamieni o żółtej barwie:

Agat (żółty) - wzmacnia pamięć i logiczne myślenie. Pomaga pokonywać strach i wyzbywać się blokad na drodze do sukcesu.
Cytryn - przynosi pomyślność na drodze zawodowej, finansowej i w sferze osobistej. Kieruje serce i umysł w stronę pozytywnych aspektów życia.
Fluoryt żółty - budzi kreatywność, pomaga w realizacji marzeń i pragnień.
Kalcyt miodowy - zwiększa poczucie własnej wartości, budzi odwagę i pewność siebie. Przyciąga do życia sukces i obfitość.
Kwarc ze złotym rutylem – ćwiczy samokontrolę i siłę woli. Wspiera rozwój duchowy. Łagodzi lęki, fobie i niepokoje. Kamień ochronny.
Opal (żółty) - usuwa blokady mentalne, dla uzyskania jasnej perspektywy. Przynosi szczerość i bezpośredniość.
Turmalin (żółty) - Pomaga uwolnić ukryte talenty i zainteresowania. Daje optymizm i chęć poznawania świata.
Tygrysie oko - wspomaga koncentrację, przynosi radość, zwalcza stres. Rozprasza strach i niepokój. Kamień ochronny.

Czakra serca (bransoletka czakry serca - zielona / różowa)

Jej ośrodkiem jest serce, żywiołem Powietrze. Jest łącznikiem pomiędzy czakrami fizycznymi (podstawy, sakralna, splotu słonecznego), a czakrami duchowymi (gardła, trzeciego oka i korony). Jest ośrodkiem więzi fizycznych i duchowych. Zharmonizowana otwiera nas na innych. Pozwala zaakceptować i pokochać siebie, cieszyć każdą chwilą. Uczy współczucia i poczucia jedności ze sobą i innymi. Kryształami o wibracji czakry serca są kamienie o barwie zielonej i różowej:

Awenturyn zielony - przywraca optymizm i chęć życia, koi złość i rozdrażnienie. Pomaga osiągać głęboki spokój i błogą równowagę umysłu.
Amazonit - sprzyja odprężeniu, ułatwia miłość i wzajemne zrozumienie. Budzi honor, uczciwość i zaufanie.
Chryzopraz (z przewagą zieleni) - promuje mówienie prawdy, zachęca do wierności w relacjach biznesowych i osobistych.
Diopsyd – pozwala uwalniać uczucia. Uczy miłości do siebie i innych, a także uczy jak miłość przyjmować.
Fluoryt zielony, fluoryt różowy - uwalnia od traum i nałogów. Przynosi odwagę w wyrażaniu głęboko skrywanych uczuć i prawd.
Jadeit (zielony) - przynosi radość i pogodę ducha. Jest kamieniem przyjaźni i harmonii.  Pielęgnuje miłość.
Kunzyt – kamień bezwarunkowej miłości. Uczy tolerancji wobec siebie. Oczyszcza aurę i usuwa negatywną energię z otoczenia.
Kwarc różowy - budzi poczucie piękna. Emanuje czystą, bezwarunkową miłością . Pomaga zapomnieć o kompleksach i niepowodzeniach.
Malachit -  otwiera na miłość, uwalnia od zahamowań. Silny kamień ochronny, odpiera negatywne energie.
Opal różowy - zapobiega zmiennym nastrojom, wzmacnia zaufanie do bliskich osób, poprawia witalność, namiętność i chęć życia.
Peridot - przywraca poczucie własnej wartości, leczy kompleksy, uczy szacunku względem własnej duszy i ciała.
Rodochrozyt - wzmacnia i uspokaja serce. Przynosi skupienie, równoważy ciało i umysł. Pomaga pokonywać stres i poczucie zazdrości.
Rodonit - zachęca do bezwarunkowej miłości własnej, uczy przebaczania. Pomaga w zachowaniu spokoju w nieprzyjemnych sytuacjach.
Szmaragd - jest kamieniem jedności i stabilności w związkach. Przynosi lojalność, wzmacnia więzi. Stymuluje delikatne, seksualne wibracje.
Unakit - pomaga przywracać równowagę życiową, wspiera rozwój psychiczny i duchowy.

Czakra gardła (bransoletka czakry gardła)

Położona pomiędzy gardłem, a zagłębieniem pomiędzy obojczykami, u dołu szyi. Jest łączona z żywiołem Dźwięku. Łączy wiarę i rozumienie. Pozwala mówić nam naszym prawdziwym głosem. Zbalansowanie czakry pobudza silną chęć życia i podążanie za marzeniami. Zachęca do mówienia prawdy, czyli dokładnie tego co mamy na myśli. Daje nam wiarę w wypowiadane przez nas słowa. Przynosi umiejętność łatwej komunikacji i wyrażania się w sposób autentyczny i kreatywny. Pomaga osiągnąć równowagę między mową i milczeniem. Kamieniami łączonymi z czakrą gardła są minerały o barwie jasnoniebieskiej:

Akwamaryn - budzi empatię i współczucie, pomaga w wyrażaniu uczuć. Wrażliwość przeobraża w siłę. Dodaje odwagi, wspiera osoby przytłoczone odpowiedzialnością.
Angelit – ma zdolność przekształcania strachu w wiarę we własne możliwości. Pomaga mówić prawdę.
Apatyt - masażysta umysłu, pomaga stopniowo odzyskiwać równowagę. Porządkuje myśli, zwiększa motywację. Wspomaga komunikację i wyrażanie siebie.
Chalcedon/agat blue lace - wprowadza do życia harmonię, pomaga rozluźnić negatywne napięcia w umyśle. Hamuje wypowiadanie słów raniących nas i naszych bliskich.
Chryzokola - oczyszcza i reenergetyzuje wszystkie czakry. Poprawia komunikację, promuje bezstronność i mówienie prawdy.
Fluoryt niebieski - stymuluje komunikację, uczy asertywności, pomaga stawiać na swoim.
Kyanit - wspiera intuicję, inteligencję, rozwój i sprawność umysłową. Zapewnia prawidłowy przepływ energii przez ciało.
Larimar - ułatwia przejęcie kontroli nad własnym życiem. Zachęca do mówienia prawdy, usuwa strach i poczucie winy.
Topaz niebieski – przynosi prawdę i mądrość, pomaga w jasnej komunikacji.
Turkus - budzi życzliwość, wyrażanie się w sposób szczery. Poprawia humor, dodaje energii. Stabilizuje drobne wahania nastroju.

Czakra trzeciego oka (bransoletka czakry trzeciego oka)

Jest położona między brwiami. Żywioł: Światło. Czakra trzeciego oka jest centrum naszej intuicji, mądrości i świadomości. Zharmonizowanie czakry pozwala z korzystania z intuicji, obserwacji i postrzegania tego co niefizyczne. Pomaga zaufać wewnętrznej świadomości. Kryształami wibrującymi z szóstą czakrą są kamienie w kolorze ciemnoniebieskim/indygo:

Dumortieryt - zapewnia spokój, odprężenie i harmonię. Promuje wstawianie się za sobą, pozostając wiernym swoim przekonaniom i uczuciom.
Fluoryt niebieski - poprawia pamięć, poszerza świadomość, rozwijając ją na poziomie duchowym, mentalnym i psychicznym.
Iolit
 - pozwala widzieć rzeczy, ludzi i sytuacje takimi, jakimi są naprawdę. Uspokaja, wspomaga wyzbywanie się lęków i słabości. Pomaga w pełni miłości i świadomości zapomnieć dawne urazy i żale.
Lapis lazuli - uwalnia od stresu, stymuluje obiektywizm i zachęca do kreatywności. Oczyszcza umysł i daje głęboką samoświadomość. Wzmacnia wiarę we własne możliwości.
Sodalit - pomaga skupić się na rozważaniach, wprowadza do umysłu spokój i porządek. Wzmacnia poczucie własnej wartości.
Szafir - pomaga ćwiczyć uważność, uwalnia umysł od napięć i niechcianych myśli. Budzi intuicję, intelekt, napędza rozwój duchowy. Pomaga przy nauce.

Czakra korony (bransoletka czakry korony - fioletowa / szara)

Położona na szczycie głowy. Jej żywiołem jest Myśl. Jest źródłem doświadczania nadludzkiego sensu życia. Jej balans przynosi nam umiejętność postrzegania większej całości. Uczy etyki, altruizmu, zaufania i poświęcenia. Przynosi wiarę, wzmacnia duchowość i pomaga zrozumieć, że nasza tożsamość wykracza poza naszą fizyczną formę. Kryształami wspierającymi zbilansowanie czakry są kamienie o barwie fioletowej, białej i jasnoszarej:

Ametyst - zwiększa kontrolę nad płynnością emocji, pomaga osiągnąć równowagę. Przynosi spokój i harmonię. Otwiera umysł na nowe możliwości. Jest łącznikiem z czakrą trzeciego oka.
Czaroit - pomaga pozbywać się lęków, wzmacnia energię osobistą, ugruntowuje drogę do duchowego rozwoju. Wibruje również z czakrą trzeciego oka.
Fluoryt fioletowy- świetnie wpływa na koncentrację i poprawę organizacji. Wytłumia nadmiar bodźców, wspomaga skupienie przy nauce i pracach umysłowych.
Fosfosyderyt - budzi delikatność i kreatywność. Przynosi równowagę i stabilizację w życiu. Wibruje również z czakrą trzeciego oka i czakrą serca.
Kamień księżycowy - poprawia intuicję, jest kamieniem wewnętrznej przemiany duchowej. Łagodzi niestabilność emocjonalną, przynosi spokój.
Kryształ górski - głęboko oczyszcza, potęguje działanie innych minerałów. Harmonizuje wszystkie czakry, równoważy energie ciała, umysłu i ducha.
Labradoryt - wprowadza do życia kreatywność i fantazję. Pomaga osiągać spokojny sen. Chroni przed złymi wpływami.
Selenit -  przynosi jasność myślenia. Otwiera nas na wyższe poziomy świadomości. Wspiera głęboką medytację. Pomaga przebaczać, wprowadza do życia oczyszczenie i spokój.
Sugilit - przynosi i uświadamia miłość duchową. Pomaga żyć w zgodzie z prawdą i wierze w intuicję.
Topaz biały - oczyszcza umysł i pomaga w skupieniu. Sprzyja mądrości i szukaniu zrozumienia celu życia. Przynosi radość, dostatek i hojność. Jest kamieniem miłości i szczęścia.

Noszenie biżuterii z kamieniami pozwoli im na rezonowanie energią przez cały dzień. Kryształy dobrze dobrane do częstotliwości czakry pozwolą Ci na harmonizowanie jej w bardzo łatwy sposób. Jeśli potrzebujesz większego wsparcia, ułóż się w wygodnej pozycji i medytuj z kamieniem korespondującym z czakrą nad którą chcesz popracować. 

W moim sklepie znajdziesz bransoletki przygotowane z kamieni o wysokich wibracjach, harmonizujących wszystkie siedem czakr. Bransoletki dostępne tutaj.

Kupując biżuterię czakralną, zawsze sprawdzaj czy jest wykonana z kamieni niedobarwianych sztucznie. Wybieraj modele, w których znajdziesz kamienie z opisanej wyżej listy, które będą współgrać i wibrować zgodnie z konkretnymi czakrami. Noszenie bransoletki wykonanej np. ze sztucznie dobarwionych jadeitów, będzie miało znaczenie tylko i wyłącznie estetyczne.

Jeśli posiadasz kamień, którego nie ma na powyższej liście i nie wiesz do której czakry powinien zostać przypisany, przeanalizuj jego naturalną barwę i na podstawie powyższych informacji dopasuj go do odpowiedniej kolorystycznie czakry. Jeśli w dalszym ciągu masz wątpliwości, zapraszam do kontaktu, postaram się pomóc.


Dzięki, że wpadłeś!

Do zobaczenia na moim FB i Instagramie!

Agnieszka, Magneska

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium