Oczyszczanie kryształu górskiego
Oczyszczanie kryształu górskiego

Cześć! O oczyszczaniu kamieni z nagromadzonej energii w biżuterii stworzyłam już jeden wpis, znajdziesz go tutaj. Opisałam w nim bezpieczne metody rozładowania kamieni, które nie uszkodzą Twojej biżuterii. Dzisiaj chcę rozwinąć temat i opowiedzieć Ci o oczyszczaniu kryształu górskiego oraz innych minerałów w formach otoczaków, kryształów, szczotek, geod czy po prostu ich surowych, nieobrobionych form. 

Na samym wstępie kilka słów o samym rytuale oczyszczania kryształów. Kamienie, tak jak ludzie, potrzebują systematycznej pielęgnacji i opieki. Większość kamieni naturalnych ma zdolność do pochłaniania energii z Twojego ciała i najbliższego otoczenia. Ich nagromadzenie w kryształach może powodować zaburzenie prawidłowej pracy kamieni, czyli ich pozytywnego wpływu na Ciebie, Twoje ciało, umysł i ducha. Minerały potrzebują cyklicznego resetu, dla przywrócenia naturalnej mocy i klarowności działania. Poniżej znajdziesz kilka metod skutecznego oczyszczania minerałów, które na co dzień stosuję w swojej pracowni.

Oczyszczanie kryształu górskiego światłem Słońca i Księżyca. Kryształ górski jest minerałem bezbarwnym, więc śmiało możesz stosować w jego przypadku tę metodę. Wystarczy, że ulubioną bryłkę kryształu położysz w miejscu, w którym kryształ będzie mógł "wykąpać się" w promieniach Słońca lub świetle Księżyca (np. parapet). Energia słoneczna i księżycowa mają zdolność oczyszczania i ładowania kamieni naturalnych. Jeśli chcesz tą metodą oczyścić kamienie kolorowe, w tym np. barwne odmiany kryształu górskiego jak ametyst, cytryn, kwarc dymny, uważaj na oczyszczanie promieniami Słońca - kamienie te są niestabilne kolorystycznie, ich piękne wybarwienie może blaknąć pod wpływem działania światła słonecznego.

Oczyszczanie kryształów wodą. To druga, bardzo popularna metoda. Do oczyszczania kamieni możesz użyć wody, w różnych jej miejscach występowania, jak żywa woda ze studni, woda w potokach i rzekach czy woda z kranu. W oczyszczaniu kryształów może być również pomocna woda morska lub solankowa. W przypadku tego sposobu oczyszczania kamieni naturalnych jest jednak jedno duże Ale! Jak wspominałam w pierwszym wpisie, nie wszystkie kamienie tolerują kontakt z wodą, w tym przede wszystkim wodą słoną. Wiele z nich pod wpływem kontaktu z cieczą matowieje, utlenia się lub może ulec pęknięciu i zniszczeniu. Do takich kamieni należą m.in. selenit, hematyt, kyanit, kalcyt, kamień księżycowy, malachit, opal czy nawet niektóre odmiany topazu. Samo oczyszczanie kryształów wodą polega na nich moczeniu i płukaniu. Woda wypłukuje z kamieni naturalnych zanieczyszczenia mechaniczne i energetyczne. Kryształ górski, ze względu na swoje fizyczne właściwości, nie reaguje negatywnie na kontakt z wodą. 

Oczyszczanie kryształu górskiego kadzidłami. To moja ulubiona metoda. Okadzanie dymem palo santo i białej szałwi pracowni i domu to mój codzienny rytuał. Palo santo oraz białą szałwię stosuję również przy oczyszczaniu kamieni naturalnych, w tym kamieni w biżuterii. Jak to robię? Końcówkę kadzidła poddaję działaniu ognia, tak, by zaczęła się żarzyć. Następnie w smudze dymu "kąpię" kryształy ze swojego otoczenia. Jeśli nie lubisz zapachu białej szałwii lub palo santo, znajdź inne kadzidło, które swoimi nutami będzie rezonować z Twoim ciałem. Na rynku dostępnych jest wiele mieszanek kadzideł, w tym różnego rodzaju żywice i zioła, które będą wspaniałą alternatywą dla kadzideł podstawowych.

Oczyszczanie kryształów poprzez zakopywanie w ziemi. Jeśli chcesz oczyścić kryształy, które mają gładką powierzchnię, m.in. otoczaki, obeliski, kule, zgłady, ta metoda może Cię zainteresować. Polega ona na zakopywaniu w ziemi, na kilka godzin lub całą noc kamieni, które chcesz oczyścić. Ziemia ma zdolność do absorbowania negatywnej energii z kryształów, będzie więc świetną alternatywą dla oczyszczania kamieni w wodzie lub w kadzidłach. Przy tej metodzie uważaj na kamienie, które są miękkie lub kruche, jak selenit, malachit, kyanit, czarny turmalin i apatyt, aby uniknąć ich zniszczenia. Zwróć również uwagę na kamienie o nieregularnych kształtach, jak szczotki, druzy, formy naturalne, nieoszlifowane lub na kamienie o porowatej powierzchni - w ich przypadku ziemia może dostać się w trudno dostępne miejsca lub pozostawić trudne do wyczyszczenia zabrudzenia.

Oczyszczanie kryształu górskiego innymi kamieniami. Przyjęło się, że to kryształ górski służy oczyszczaniu innych kamieni naturalnych. Co powiesz jednak na odwrotną sytuację? Jest cały szereg kamieni ochronnych, które mają zdolność do przechwytywania negatywnej energii. Dlatego też oczyszczanie kryształu górskiego możesz przeprowadzić właśnie z ich pomocą. W tym celu wybierz m.in. czarny turmalin, hematyt, magnetyt, piryt, onyks, ametyst lub obsydian. Po uprzednim oczyszczeniu kamienia, połóż w jego towarzystwie, na kilka godzin, kryształ górski. 

Oczyszczanie kryształu górskiego intencją. Podczas przeprowadzania oczyszczania, skoncentruj się na pozytywnej intencji oczyszczenia kryształu z wszelkiej negatywnej energii i przywrócenia mu jego naturalnej mocy i klarowności. Oczyszczanie intencjonalne stosuj jednoczasowo ze wszystkimi powyższymi metodami, aby wzmocnić ich działanie. 

Kryształ górski ma zdolność do samooczyszczania się z nagromadzonej energii do pewnego stopnia, ale może to być ograniczone w przypadku silnie naładowanych kamieni lub gdy są one stale używane w pracy z energią. Istnieje kilka czynników, które wpływają na zdolność kryształu do samooczyszczenia:

  1. Środowisko: Kryształ górski silnie absorbuje energię z otoczenia, zwłaszcza gdy znajduje się w miejscach o dużym natężeniu energii, takich jak miejsca pracy, strefy elektryczne lub miejsca o dużej ilości emocji.
  2. Częstotliwość użytkowania: Jeśli często pracujesz z kryształem górskim, może on szybciej absorbować negatywną energię i wymagać częstszego oczyszczania.
  3. Intensywność pracy: Jeśli używasz kryształu do intensywnej pracy energetycznej, na przykład do oczyszczania innych kamieni czy osób, może to prowadzić do szybszego nasycenia go negatywną energią.
  4. Intencja: Kryształ może reagować na Twoją intencję i być bardziej skłonny do oczyszczania się, jeśli świadomie przekazujesz mu polecenie oczyszczenia z nagromadzonej energii.

Chociaż kryształ górski może mieć zdolność do samooczyszczania się w pewnym stopniu, zaleca się regularne oczyszczanie go za pomocą jednej z wymienionych wcześniej metod, aby utrzymać go w optymalnej kondycji energetycznej. Pamiętaj, że kamienie naturalne wymagają pielęgnacji i dbałości, aby zachować ich skuteczność w pracy z energią.

W moim sklepie czeka na Ciebie sporo produktów wykonanych z kryształu górskiego. Jeśli nie masz jeszcze żadnego w swojej kolekcji, może to najlepszy czas, żeby to zmienić? Zapraszam Cię serdecznie do kategorii Kryształ górski.

Pamiętaj, że jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z tematyką kamieni naturalnych, jestem do Twojej dyspozycji.

Pięknego dnia!

Z uściskami, Aga - Magneska.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium