Bransoletki ze sznurka

Witaj na moim blogu!

Dzisiaj opowiem Ci o magneskowych bransoletkach na sznurku

Mimo tego, że biżuterię tworzę od ponad 12 lat, do bransoletek na bazie sznurka podchodziłam z dużym dystansem. Z perspektywy czasu już wiem dlaczego!

Od samego początku mojej przygody z tworzeniem biżuterii bazowałam na bransoletkach, których podstawą była silikonowa gumka. Bransoletki na gumce zapewniają niesamowity komfort użytkowania i są bardzo estetyczne, ponieważ gumka skrzętnie ukrywa się pomiędzy koralikami. Pewnego jednak razu pokusiłam się o bransoletkę, którą uplotłam makramą. Efektem nie byłam zadowolona, ponieważ sznurek w bransoletce szybko uległ zniszczeniu i brzydactwo porzuciłam w kąt. Wtedy jeszcze nie zastanawiałam się dlaczego tak się stało, choć sprawa okazała się niesamowicie prosta… o ile naturalne elementy biżuterii takie jak kamienie i minerały są bardzo trwałe, to już niestety włókna naturalne np. bawełna niestety nie! I to właśnie o tą bawełnę się rozchodzi! Bo tak szczerze, po co w większości nosimy biżuterię na sznurku, którą raz zapleciemy i mamy spokój na jakiś czas? Po to, żeby chodzić w niej non stop – nie zdejmować jej do kąpieli, nosić na basen, na plażę, do pracy, czyli ogólnie wszędzie! Biżuteria niestety nie lubi i często źle znosi takie traktowanie, a zwłaszcza biżuteria ze sznurka bawełnianego. Delikatne włókna bawełniane od tych wszystkich czynników – wody, potu, słońca, gorąca czy kosmetyków najzwyczajniej w świecie się niszczą, tracą swoją elastyczność, a efektem jest poszarpany, zdezelowany twór, który kiedyś na początku swego żywota nazywany był sznurkiem.

Mój pogląd na sprawę sznurków zmienił się diametralnie, kiedy nie tak dawno zaryzykowałam i stworzyłam swoje pierwsze bransoletki Tiny, w których zaczęłam testować zamiennie sznurek poliestrowy i nylonowy. Nylon i poliester to włókna syntetyczne, które o niebo lepiej spisują się w roli biżuterii. Ich charakterystyczna budowa chemiczna pozwala na tworzenie długich, ciągłych nici, które mają dużą wytrzymałość na zginanie, ścieranie i rozciąganie. Ponadto słabo chłoną wodę i mają podwyższoną odporność na działanie czynników chemicznych (pot, kosmetyki), światła słonecznego oraz czynników biologicznych, z którymi bawełna nie dałaby sobie rady.

Sznurki syntetyczne pokochałam, a w moim sklepie z ręcznie robioną biżuterią Magneska.pl powstają co raz to nowe modele bransoletek na bazie poliestru i nylonu. Wszystkie znajdziesz pośród moich kolekcji:

  • Tiny – bransoletki ze szklanych, drobnych koralików i sznurka nylonowego/poliestrowego,
  • Petite – bransoletki z kamieni naturalnych i minerałów oraz szklanych kryształków i poliestrowych, cieniutkich sznurków,
  • Blink – minimalistyczne bransoletki na sznurku nylonowym i poliestrowym z pojedynczymi kuleczkami kamieni i minerałów,
  • Bouquet – stopniowane bransoletki z kamieni naturalnych i szkła nawleczonych na sznurek nylonowy.

Pamiętaj więc , wybierając bransoletki ze sznurka, żeby stawiać na włókna syntetyczne, które są trwałe i posłużą Tobie przez całe lata.

Miło mi, że tu jesteś!

Do zobaczenia na moim facebooku i instagramie!

Magneska.pl

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć