Turmalin

Przyjaźń  ★  Ochrona  ★  Kreatywność  ★  Cierpliwość  ★  Bezwarunkowa miłośćTurmaliny to bardzo duża grupa minerałów, którą cechuje mocne zróżnicowanie barw i odcieni. Ze względu na efektowny wygląd i właściwości turmaliny są bardzo popularne wśród kolekcjonerów i uzdrowicieli pracujących z kryształami. 


Wszystkie turmaliny są silnymi energetycznie kamieniami. 
Dzięki różnym barwom przypisywane są im liczne właściwości lecznicze i ezoteryczne.


Turmalin arbuzowy pomaga w wyrażaniu swoich uczuć i emocji. Daje ochronę i ciepło. Przyciąga przyjaźnie.
Jest stosowany przy chorobach układu nerwowego.


Turmalin brązowy pomaga w rozwiązywaniu problemów w rodzinie. Daje poczucie wspólnoty i jedności.
Wspomaga komunikację w grupie. Pomaga w gojeniu się ran i przy chorobach skórnych.
Łagodzi reumatyzm, wspomaga produkcję krwi.


Turmalin czerwony
pobudza kreatywność, przynosi nowe pomysły, pomaga dynamicznie kształtować rozwój umysłowy.
Wzmacnia siłę woli. Pobudza seksualność. Reguluje metabolizm, pobudza krążenie i oczyszczanie krwi.


Turmalin niebieski wzmacnia cierpliwość i tolerancję. Uczy miłości i wierności w związkach. 
Pomaga w wyrażaniu wdzięczności i życiu w zgodzie z własną naturą. 


Turmalin różowy otwiera serce na bezwarunkową miłość, łączy się bezpośrednio z czakrą serca. Przynosi radość i szczęście. Pobudza układ nerwowy i stymuluje produkcję hormonów.


Turmalin zielony budzi chęć życia. Wzmacnia witalność i przynosi zainteresowanie ruchem i sportem. Daje radość i żądzę przeżyć ekstremalnych. Wzmacnia serce, wspomaga oczyszczanie i odtruwanie organizmu.


Turmalin żółty przynosi miłość do samego siebie. Pomaga uwolnić ukryte talenty i zainteresowania. Daje optymizm i chęć poznawania świata. Pobudza zmysły, wzmacnia metabolizm.


Najbardziej pożądanym i poszukiwanym wśród tej grupy minerałów jest czarny turmalin. To minerał idealny do przechowywania w domu, w ogrodzie i noszenia ze sobą. Chroni nas przed działaniem negatywnych energii, niezależnie czy pochodzą od innych ludzi czy też ze środowiska. W sztuce leczenia kryształami, czarny turmalin jest jednym z najpopularniejszych kamieni działających oczyszczająco i łączących nas z Ziemią. Działa jak tarcza ochronna dla naszego systemu energii i psychiki. Chroni nas przed wampirami energetycznymi, łagodzi stresy. Poprawia samopoczucie, pozytywnie wpływa na witalność i stabilność emocjonalną. Przynosi jasność myślenia i racjonalność w podejmowaniu działań.

Turmaliny polecane są osobom spod wszystkich znaków zodiaku.

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć